SSD taktıktan sonra BIOS'ta HDD görünmüyor

Rykerbeast

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf A15 Ryzen 7 6800H Rtx 3060
PC'ye SSD taktım. İlk başta açıldı, her şey normaldi fakat sonra PC'yi yeniden açtığımda boot device dedi. Ben de BIOS'tan Win kurulu olduğu HDD'yi seçmek için girdim fakat HDD gözükmüyor, sadece SSD gözüküyor. Ne yapmam lazım?

PC'ye SSD taktım. İlk başta açıldı, her şey normaldi fakat sonra PC'yi yeniden açtığımda boot device dedi. Ben de BIOS'tan Win kurulu olduğu HDD'yi seçmek için girdim fakat HDD gözükmüyor, sadece SSD gözüküyor. Ne yapmam lazım?
Anakart kitapçığında bazı SATA ve M2 konfigürasyonlarında bazı SATA portları iptal olabiliyor. Kitapçığa bakıp sorununuzu çözebilirsiniz.

PC eski elimde anakartın kitapçığı yok elimde.
Yapacağımız şey basit madem. HDD’nin anakarta giden sata kablosunu başka bir sata portuna takarak denemeniz gerekiyor.
Ancak belirtmemde fayda var. Bu anlattığım şey sizin HDD’nizin sağlıklı ve çalışıyor olduğu zaman geçerli. Umarım HDD’niz bozuk değildir.

Yapacağımız şey basit madem. HDD'nin anakarta giden SATA kablosunu başka bir SATA portuna takarak denemeniz gerekiyor.
Ancak belirtmemde fayda var. Bu anlattığım şey sizin HDD'nizin sağlıklı ve çalışıyor olduğu zaman geçerli. Umarım HDD'niz bozuk değildir.

SATA kablosunu başka bir yuvaya takınca düzeldi sorun olmadan açıldı sistem sağ ol.

Geri
Yukarı