SSD taktıktan sonra çıkan 3. Boot priority

RegoslaX

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba,
Eklediğim fotoğraftaki Windows Boot Manager HDD takılıyken yoktu. SSD takınca en üstteki çıktı. Bunun nedeni nedir? Bunu alta alsam ne olur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

IMG_20210417_211327.jpg

Dostlar merhaba,
Eklediğim fotoğraftaki Windows Boot Manager HDD takılıyken yoktu. SSD takınca en üstteki çıktı. Bunun nedeni nedir? Bunu alta alsam ne olur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 981109
Windows'un ta kendisi onu 1. sıradan alırsanız sistem açılmaz. Yada açılır çünkü boot edecek bir şey olmadığında anakartlar otomatik boot manager'ı boot ediyor kısaca durması gerek.

Windows not manager üstte olsa iyi olur açılması kısalır diye biliyorum çünkü Windows’u boet eden sistem o. Ayrıca alta alırsanız da yine boot managerı arayacaktır sistem ve bulduğunda açacaktır. Bence yine de öyle kalsın. Açılma süreniz etkilenebilir değiştirirseniz.
Windows not manager üstte olsa iyi olur açılması kısalır diye biliyorum çünkü Windows’u boet eden sistem o. Ayrıca alta alırsanız da yine boot managerı arayacaktır sistem ve bulduğunda açacaktır. Bence yine de öyle kalsın. Açılma süreniz etkilenebilir değiştirirseniz.
Kusura bakmayın telefon klavyesinden yazıyorum

Sistemim biraz siyah ekran olduktan sonra açılıyor ve çok yavaş kapanıyor. Bununla bir alakası var mıdır?

Geri
Yukarı