Çözüldü SSD taktıktan sonra Windows'u HDD'den başlatmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wertyq

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda laptopuma 860 Evo almıştım. Ben şimdi bunu takacağım ancak Windows'u SSD'ye yarın kurmak istiyorum. O süre zarfında Windows'u HDD'den başlatabilir miyim?

Çözüm
Evet, başlatabilirsin. SSD'ye aktaracağın zaman klonlama yaparsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Klonlamadan ziyade temiz kurulum yapmak istiyorum. Böylesi daha sağlıklı olacaktır.

Klonlama yapma. Temiz kurulum yap. Sonra Windows'u HDD'den sil.
@Recep Baltaş hocam bu cevabı vermişti. Klonlama yapmakta bir sakınca yokmuş.

213213-png.805612
213213.png

@Recep Baltaş hocam bu cevabı vermişti. Klonlama yapmakta bir sakınca yokmuş.
Zaten bir sakıncası olsa videosunu çekmezdi. :)

Alır almaz diskin çoğu dolmasın diye öyle dedim. Eski diskteki Windows'ta bir sürü güncelleme yapılmıştır. Boş yer kaplayabilir.

Zaten bir sakıncası olsa videosunu çekmezdi. :)

Alır almaz diskin çoğu dolmasın diye öyle dedim. Eski diskteki Windows'ta bir sürü güncelleme yapılmıştır. Boş yer kaplayabilir.
Yani demek istediğim bazı arkadaşlar zamanında klonlama sonucu belgeler siliniyor falan demişti o nedenle attım bunu. Doğru yapılınca bir sorun yokmuş.

Geri
Yukarı