SSD taktıktan sonra yapmak gerekenler

Bütçe
1600

ymeydan

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 evo
Anakart
Asus H81M-D
Merhaba önümüzdeki haftalar içerisinde Samsung 870 EVO SSD almak istiyorum. Cihazı anakarta bağlamadan önce ve sonra ne yapmam gerekiyor. HDD de olan Steam oyunlarımı SSD'ye aktarıp daha sonrasında HDD'yi sıfırlayıp SSD'ye Windows'u kurabilme imkanım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba önümüzdeki haftalar içerisinde Samsung 870 EVO SSD almak istiyorum. Cihazı anakarta bağlamadan önce ve sonra ne yapmam gerekiyor. HDD de olan Steam oyunlarımı SSD'ye aktarıp daha sonrasında HDD'yi sıfırlayıp SSD'ye Windows'u kurabilme imkanım var mıdır?
Kuracağın windows için bootable usb hazırla.
SSD'yi tak, BIOS'tan boot sırasını USB'ye sonra SSD'ye al, SSD'ye windows kur, sürücüleri kur, steam'i kur, oyunları indir. Gerekli rehberler forumda mevcut.

Program vb. taşımaları sistemler arası yapmak sağlıklı değildir. Temiz kurulum yapıyorsun zaten.

Kuracağın Windows için bootable USB hazırla.
SSD'yi tak, BIOS'tan boot sırasını USB'ye sonra SSD'ye al, SSD'ye Windows kur, sürücüleri kur, Steam'i kur, oyunları indir. Gerekli rehberler forumda mevcut.

Program vb. taşımaları sistemler arası yapmak sağlıklı değildir. Temiz kurulum yapıyorsun zaten.

Anladım peki. Benim işlemcim şu an i5 4460 ekran kartım 1660 Ti Windows 10kullanıyorum ama oyunlara yavaş giriyor PC yavaş açılıyor Windows aşıı ağır ilerliyor. SATA SSD alsam sorunum düzelir mi yoksa işlemcim çok mu eski.

Anladım peki. Benim işlemcim şu an i5 4460 ekran kartım 1660 Ti Windows 10kullanıyorum ama oyunlara yavaş giriyor PC yavaş açılıyor Windows aşıı ağır ilerliyor. SATA SSD alsam sorunum düzelir mi yoksa işlemcim çok mu eski.
İşlemcinden önce HDD'den SSD'ye geçtiğinde ciddi bir hız farkı yaşayacaksın.

Ekonomin elveriyorsa: İşlemcin 2014 çıkışlı, ekran kartınla darboğaz yaratıyor, anakartını değiştirmeden i7-4790 gibi bir işlemciyle darboğazı biraz azaltabilirsin. Onun dışındaki tüm işlemler anakart, işlemci ve belki ram değişimidir.

İşlemcinden önce HDD'den SSD'ye geçtiğinde ciddi bir hız farkı yaşayacaksın.

Ekonomin elveriyorsa: İşlemcin 2014 çıkışlı, ekran kartınla darboğaz yaratıyor, anakartını değiştirmeden i7-4790 gibi bir işlemciyle darboğazı biraz azaltabilirsin. Onun dışındaki tüm işlemler anakart, işlemci ve belki RAM değişi midir?

Bende öyle yapmayı düşünüyorum ama Windows cidden çok ağır o yüzden önce SSD almayı düşünüyorum. i7 4790 ise 0 satılmıyor 2.el alırken nelere dikkat etmem gerek? Aslında içimden gelen anakart değiştirmek ama bu sefer bütçeyi fena zorluyor.

Bende öyle yapmayı düşünüyorum ama Windows cidden çok ağır o yüzden önce SSD almayı düşünüyorum. i7 4790 ise 0 satılmıyor 2.el alırken nelere dikkat etmem gerek? Aslında içimden gelen anakart değiştirmek ama bu sefer bütçeyi fena zorluyor.
Çalışıyor olması yeterli, 2017-18 öncesi işlemcilerin nanometresi onları daha sağlam kılıyor diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı