SSD taktıktan sonra yüklenen sahte Windows

ssdsorunu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçen yıl, orijinal Windows kullandığım bilgisayarımı çok geç açılması sebebiyle SSD taktırdım. Bütün adımları bilgisayarcı yaptı. Ben orijinal lisansı kullabileceğimi düşünüyordum fakat kullanamıyorum. BIOS'a gömülü olan lisansımı buldum fakat bu kodu girdiğimde 0xc004f050 (girdiğiniz ürün anahtarı çalışmadı.) Hatasını alıyorum. Elimde orijinal lisansım olmasına rağmen kullanamamk çok can sıkıcı. Acaba SSD takılmadan önce kullandığım Windows sürümüyle, bilgisayarcının yüklediği sürüm farklı da ondan mı bu hatayı alıyorum? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Geçen yıl, orijinal Windows kullandığım bilgisayarımı çok geç açılması sebebiyle SSD taktırdım. Bütün adımları bilgisayarcı yaptı. Ben orijinal lisansı kullabileceğimi düşünüyordum fakat kullanamıyorum. BIOS'a gömülü olan lisansımı buldum fakat bu kodu girdiğimde 0xc004f050 (girdiğiniz ürün anahtarı çalışmadı.) Hatasını alıyorum. Elimde orijinal lisansım olmasına rağmen kullanamamk çok can sıkıcı. Acaba SSD takılmadan önce kullandığım Windows sürümüyle, bilgisayarcının yüklediği sürüm farklı da ondan mı bu hatayı alıyorum? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eltherndorn'un dediği gibi Pro ile Home'nin Key'leri farklı oluyor.

Onu nereden bulacağım? Hiç dikkat etmemiştim hangi sürümü kullandığımı. Windows temiz kurulum dedikleri şeyi mi yapmam gerekiyor? Daha detaylı bilgi verebilir misiniz?
Yani anahtarın hangi sürüme ait onu bilemem, bilmek için bir yol olduğunu sanmıyorum. Aldığın yeri hatırlıyorsan aldığın siteye girip belki ordan öğrenirsin siparişlerim gibi bir kısımdan. Bulduğunda evet yapman gereken Microsoft sitesinden o sürümü indirip formatlaman gerek. Format için zaten 150 tane videolu yazılı her şeyli anlatım var.

Teşekkürler. O zaman biraz deneme yanılma yapacağım, umarım biosa gömülü olan lisansım çalışır. Bilgisayarım temelli giderse hiç iyi olmaz.

Yani anahtarın hangi sürüme ait onu bilemem, bilmek için bir yol olduğunu sanmıyorum. Aldığın yeri hatırlıyorsan aldığın siteye girip belki oradan öğrenirsin siparişlerim gibi bir kısımdan. Bulduğunda evet yapman gereken Microsoft sitesinden o sürümü indirip formatlaman gerek. Format için zaten 150 tane videolu yazılı her şeyli anlatım var.

Eski HDD ya da SSD duruyorsa takıp bakabilir.

Teşekkürler. O zaman biraz deneme yanılma yapacağım, umarım biosa gömülü olan lisansım çalışır. Bilgisayarım temelli giderse hiç iyi olmaz.
Yok anahtarın doğruysa her türlü çalışır doğru sürümde öyle düşünüyorum en azından. Kendi key'imi 50 kere formatla kullandım, anakart değiştirdim kullandım, işlemci değiştirdim kullandım yıllardır aynı key ile.
Eski HDD ya da SSD duruyorsa takıp bakabilir.
Çok mantıklı.

Geri
Yukarı