SSD Tavsiyesi

Oziii Kadir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar max. 450'ye sistem düzdügüm için sıra SSD'ye geldi. Bana göre de SSD sistemde olmazsa olmaz. 2 TB'lık WD HDD'im var. Bana SSD önerir misiniz?

Merhaba
Verdiğim linkteki SSD'yi bizzat kullanıyorum zamanında HızlıAl'da bir kampanya ile 190 TL'ye aldım. Samsung'un yaptığı bu SSD'ler hakikaten çok iyi. RAPID MOD sayesinde sıradan SSD'lerin rastgele okuma/yazma hızı benchmark testinde 500'lerde çıkarken ben kendi SSD'imde 6600'lü rakamlar gördüm. Benim gibi 120 veya 250 GB alın ve sistemi ona kurun daha yüksek kapasiteliler para israfı olur.
SAMSUNG 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD - Vatan Bilgisayar

Şu anda en iyi SSD'leri üreten firma Samsung'tur. Arkasından Corsair, Kingston, OCZ gibi devam eder. Bütçeniz yetiyorsa Samsung'un 850 Evo modelinden alabilirsin. @Rocco önerdiğiniz SSD kalitesiz, belli bir zaman sonra yavaşlama meydana geliyor.

8 aydır kullanıyorum sıkıntıyla karşılaşmadım. 5 ay daha giderse 500gb SSD almayı düşünüyorum. Bilgisayar parçaları ömürlük değildir arkadaşlar. Aldığınız parçaları senelerce ilk günkü gibi kullanamazsınız. İlerde yavaşlama olucak yani bu kaçınılmaz.

Kingston, V300 serisi SSD'lerde bulunan bir yongayı ürünün sonraki modellerinde değiştirerek vaat ettiği performansı sunmamıştır. Şimdi düzeldi dense dahi gidip de Kingston SSD almam. Bilgisayar parçaları ömürlük olmayabilir fakat daha uzun dayanması o ürünün daha kaliteli olduğunun bir göstergesidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı