SSD Tavsiyesi

Kopyalamadan dolayı da olabilir. En iyisi her şeyi sıfırdan kurun. Ekran kartı ve diğer aygıtların sürücülerini güncelleyin özellikle soru işareti olan varsa onu çözmeye çalışın. Konuya sonradan dahil oldum fakat en baştan beri HDD ile ilgili olmadığı hissine kapılmıştım. Doğru çıktı maalesef. Speedfan'ı indirip lol oyunundayken sıcaklıklara bakın. Belki de ısınma sorunu vardır(throttling anlamında).

Kopyalamadan dolayı da olabilir. En iyisi her şeyi sıfırdan kurun. Ekran kartı ve diğer aygıtların sürücülerini güncelleyin özellikle soru işareti olan varsa onu çözmeye çalışın. Konuya sonradan dahil oldum fakat en baştan beri HDD ile ilgili olmadığı hissine kapılmıştım. Doğru çıktı maalesef. Speedfan'ı indirip lol oyunundayken sıcaklıklara bakın. Belki de ısınma sorunu vardır(throttling anlamında).
Sıfırdan temiz kurulum yapmıştım. Biraz önce bir yazıya denk gelmiştim. SSD eski bir bilgisayarda sistemi bir ölçüde hızlandırır fakat fps artışı sağlamaz, fps için gpu takviyesi şart demişlerdi. Ne yapmamı önerirsiniz?

Sıfırdan temiz kurulum yapmıştım. Biraz önce bir yazıya denk gelmiştim. SSD eski bir bilgisayarda sistemi bir ölçüde hızlandırır fakat fps artışı sağlamaz, fps için gpu takviyesi şart demişlerdi. Ne yapmamı önerirsiniz?

Aynen öyle, Pc'nizin açılışı, kapanışı, uyanışı, dosya transferleriniz ve programların açılış süreleri ssd ile hızlanır fakat oyunlarda fps artışı olur düşüncesiyle ssd takviyesi yapmayı düşündüyseniz başta hata yapmışsınız, ssd'nin fpsye bir katkısı olmaz, sadece oyunu ssd'ye kurarsanız yükleme ekranları belli bir nebze daha hızlı açılacaktır o kadar.

FPS artışı için mutlaka daha iyi bir cpu ve ekran kartı şart. Daha önceki mesajımda da belirtmiştim bence parça değiştirmekle uğraşmayın ucuz yollu yeni bir sistem kurun,kurtulun.

Windows 10 64 Bit kurmanızı öneririm. Ayrıca anakartınızın BIOS sürümünün güncel olduğundan emin olun.
BIOS güncel değil fakat güncelleme yollarını aradığımda Asusun Ez Activator gibi tools kısmı altında olması gereken güncelleme aracını hiç bir yerde yerde bulamadım. BIOSumda Main, Advanced, Power, Boot, Exit kısımları bulunuyor. Sistemim 32 bit diye biliyorum. Yanlış biliyor olabilirim. Bundan nasıl emin olabilirim? Windows 7 32 bit kurulu durumda.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı