SSD test sonuçları

AfyonluKeşiş

Hectopat
Benim SSD bitik durumda mı?
JamesDonkey SSD 480+480 alıp raid 0 mı yapayım?
Samsung 860 EVO 250+250 alıp raid 0 mı yapayım?
Yoksa raid yapmadan JD 960GB veya Samsung 860 500GB mi alayım?

ssdinfo.pngssdtest.png

31 TB veri yazılmasına rağmen sağlığı düşük. Yazma hızına da yansımış. Secure Erase işlemi işe yarayacaktır.

SSD ile RAID yapmanın pek da mantıklı bir tarafı yok. Eskiden SSD yoktu, HDD son nokta olduğu içni RAID yapardık ancak şuan SATA SSD'den çok daha hızlı tercihler var. NVMe depolama birimlerine yönelmen kat ve kat daha mantıklı olacaktır; elbette anakartın izin verdiği müddetçe.

Belirttiğim ssd için kullanılan anakart asus rampage 4 black edition malesef m2 desteklemiyor.
Secure erase yaparak şuan ki ssd kullanmam fark yaratır mı? Yeni ssd alsam daha mı iyi olur?
Samsung 860 Evo 500GB aldım ve testinde değerler böyle çıktı.
1557600771788.png
"550 mb/sn'ye kadar okuma ve 520 mb/sn'ye kadar yazma" yazıyor.
İlk olarak sıkıntı var diye düşündüm fakat sonradan internet hızlarında söylenen 'a kadar ibaresi aklıma geldi. Onun gibi birşey mi değerler normal mi?

Son düzenleme:
Ekran Alıntısı.PNG

Beyler konuyu hortlattığım için özür dilerim bilgisayarımı aldığımdan bu yana daha 1 yıl olmadı çok memnundum fakat ssd den biraz süpheliydim suanda değer yaptım değerler nasıl bana acil yardım edermisiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı