SSD Ucu kırıldı

Mithril5

Kilopat
Bugün PC'yi temizlerken SSD''ye geçirilen kablo var ya işte o farkında olmadan bükülüp SSD parçasını kırmış ve parçası (SSD'nin plastik olan kısım) içinde kalmış. Parçayı çıkarttım ama SSD çalışır mı ? Vatana götürdüm SSD'yi ama çok umutlanmayın firma reddedebilir dediler. Garantisi var ama me karar verilir sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ceza puanı aldığımdan cevap veremedim. İnşallah değişirler ya eğer değişmezlerse durumu gösteren bir foto koymayı düşünüyorum. Bu işten anlayan arkadaşlar ne yapacağım konusunda yardımcı olurlar umarım.

Sadece plastik olan kısmıysa lehimle olur dedikleri gibi, eğer data pinleri koptuysa ancak servis yapabilir zaten. Kolay gelsin, inşallah servis halleder.

Sadece plastik olan kısmıysa lehimle olur dedikleri gibi, eğer data pinleri koptuysa ancak servis yapabilir zaten. Kolay gelsin, inşallah servis halleder.
Durum bu şekilde. Data pinlerinde kopma veya düşme olmadı. Öylece duruyor. Ama plastik gri kısım kırıldı ve fotoda belirttiğim sata ucunun içinde kaldı.

Dosya Ekleri

• 20638642_262332510927827_3776447666546346336_n.jpg
    20638642_262332510927827_3776447666546346336_n.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 561
Kaliteli bir bilgisayarcı bu işi rahatça yapar, kırılmış olan Sata arayüz portundan yeni bir tane alıcak, kırık olanın SSD'de kalan kısmının lehimlerini söküp kırık parçayı çıkartıp yenisini lehimleyecek ve işlem tamam?

Aynı şehirdeyseniz getirin ben yapayım. :D
Kaliteli bir bilgisayarcı bu işi rahatça yapar, kırılmış olan Sata arayüz portundan yeni bir tane alıcak, kırık olanın SSD'de kalan kısmının lehimlerini söküp kırık parçayı çıkartıp yenisini lehimleyecek ve işlem tamam?
Üstad dediğini ben anladım aslında ama şöyle bir durum var SSD' deki pinler sağlam duruyor. Yani SSD' nin plastik kısmı kırılarak fotoda da görüldüğü üzere sata portunda kaldı. Bende kırılan parçayı porttan çıkardım. Tanıdık bir bilgisayarcıya sordum ama slikonla hallolabilir dedi. Lehim ile olur falan gibi birşey demedi. Bu arada kırılan sata arayüz portundan bahsettiniz (SSD) için bir port mu almak gerek ? SSD için gerekli port ne kadardır temin edebileceğim bir yer yahut site var mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı