SSD ve 5400 RPM HDD Farkı

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün itibariyle SSD takmış oldum laptopuma. Crystal Disk isimli program ile okuma-yazma farklarına bakmak istedim. Şu tabloyla karşılaştım.

Anlayacağınız üzere soldaki yeni aldığım SSD’nin verileri. Sağdaki ise Laptopumda hazırda bulunan hard diskin verileri (5400 Rpm ve %100 boş- yeni biçimlendirilmiştir).
Biçimlendirmeden önce yaptığım testte (Yaklaşık 400 gb doluydu) en üstteki okuma ve yazma hızları 54 ve 45 idi.
testi ne kadar doğru yaptım bir fikrim yok malesef. Yukarıdaki ilk kutuyu 1, ikinci kutuyu 1gb işaretledim.

Adata veri karşılaştırması.png

İşin garip tarafı açılış hızı olarak 5 saniye oynadı aralarında.
Bunun haricinde PUBG'de ilk oyunlarımda ekran çok geç geliyordu. O sorunla karşılaşmadım, düzeldi direkt.
Bu arada kullandığım SSD ADATA SX6000 128 GB olan modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu 1 GB seçili olduğundan mı bu sonuçlar çıkmış yoksa bu SSD bu performanstamı ?
Eğer bu performansı veriyorsa kafamı taşlara vururum Toshiba TR200 250 GB alarak. :)
Veri boyutu büyürse fark değişebilir. Çürütülemez gerçek SSD'ler ciddi anlamda performans canavarı.

Arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Şimdi boştayken sıcaklık değerleri şöyle

SSD 59 derece
HDD 34 derece

Kendi programından ve başka programlardan kontrol ettim durum bu.

Bu sıcaklıklar yüksek değil mi arkadaşlar? Çok yüksek geldi bana.

Bir de oyunda (Pubg) 73 dereceyi gördüm. Tek oyun attım derece buydu. Çok yüksek değil mi ya?

Hocam merhaba.Sansa bak ben de 2 saat önce senin ssd nin pro 256 gb versiyonundan sipariş ettim.Bende de 5490 rpm hdd var ve yeni aldigim ozellikleri muthis olan laptobum kulustur masaustunden gec aciliyodu!!Bakalim benim alma sebebim ozellikle oyunlardaki fps drop yuzundendi umarim cozulur sende fps drop var miydi varsa duzeldi mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı