SSD ve GPU takviyesi sonrası yavaşlama

mert1133

Centipat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Merhabalar,
Yeni bir ekran kartı ve SSD aldım. Ama sistemi SSD'nin içine kurmama rağmen sistem hala geç açılıyor. Ekran kartı da önceden oynadığım bazı oyunları şimdi daha düşük ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum. Bilgisayar her açılışta sol üstte bir tik yanıp sönüyor ve bilgisayar açılmıyor, sonra birkaç kez reset attığım zaman açılıyor. Bir türlü anlam veremediğim bu olayda yardımcı olursanız çok sevinirim.
(Eski ekran kartı MSI R7 240)
Gigabyte GA-MA770 ds3.
Phenom X4 955.
ASUS RX 550 2 GB 128Bit.
8 GB RAM.
320 HDD Samsung ve 128 SSD Cruical.
400W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Windows kurarken keşke D sürücüsünüde formatlasaydınız.

İçinde oyunlar dosyalar vardı elimle silerim demiştim :/

SSD'i biçimlendirdiniz mi?

Evet biçimlendirip format attım.
Ama asıl sorun bilgisayar açılırken sol üstte çıkan tire ve açılmaması, sonra birkaç reset sonrası hiçbir şey yokmuş gibi çalışması, SSD sanırım anakartın desteği düşük olduğundan dolayı pek çalışamadığını düşünüyorum.

Tekrar kontrol ettim. Anakartınız bayağı eski, DDR2 sistem, belki SSD ile çalışmıyordur yahut, 2009 yılında son BIOS güncellemesini almış, son sürüme güncelleme yaptınız mı?

Tekrar kontrol ettim. Anakartınız bayağı eski, DDR2 sistem, belki SSD ile çalışmıyordur yahut, 2009 yılında son BIOS güncellemesini almış, son sürüme güncelleme yaptınız mı?
evet son sürüme güncelledim.Bu tire ve açılmama olayı bir parçanın bozuk olması ile ilgili olabilir mi?
Eski HDD'yi söküp sadece SSD ile açmayı dener misiniz?

SSD ile hemen açıldı ama HDD takınca siyah ekran ve sol üstte tirede kalıyor. Çözümü ne biliyor musunuz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı