SSD ve hard diski birlikte nasıl kullanılır?

Windy

Hectopat
Merhaba, ben yeni bir SSD aldım ve kullanmakta olduğum hard diskimi depolama olarak kullanmak istiyorum. SSD'ye işletim sistemini kurmak ve sadece belirli 1 veya 2 oyunu onun içine koymak istiyorum, bu aşamada ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de sisteminize takın. Daha sonra temiz kurulum yaparken SSD'yi seçmeniz yeterli olacaktır. Hard diskin içindeki işletim sistemini silmeyi de unutmayın.

Merhaba, ben yeni bir SSD aldım ve kullanmakta olduğum hard diskimi depolama olarak kullanmak istiyorum. SSD'ye işletim sistemini kurmak ve sadece belirli 1 veya 2 oyunu onun içine koymak istiyorum, bu aşamada ne yapmam gerekiyor?

İlk olarak attığım rehberden işletim sistemini indirip ISO'ya yazdırıp kurman gerekiyor. Orada zaten bütün işlemler yapılıyor. Ardından zaten BIOS'tan HDD ilk boot aşamasından çıkarıp SSD ilk aşamaya koymak. HDD ise önemli bilgilerin yoksa ilk başta biçimlendirmen sağlıklı olması açısından daha iyi olacaktır. Zaten işlemler bittiği için geriye oyunları veya programlarını HDD'ye atmak kalıyor.

Şimdi SSD takılı ve işletim sistemi kurmakta mı yardım istiyor yoksa SSD ve HDD'yi birlikte nasıl takarım diye mi yardım istiyor?

SSD'ye Windows'u kurdum lakin, eski verilerimi kullanmak istiyorum bunu nasıl sağlarım sorunun aslı bu. Mesela D: Diski hard disk ise tıklayıp, oradan Steam'i açmaya çalışınca açılmıyor bunu nasıl sağlarım?

Veyahut Eski verilerim olmadan komple formatlı şekilde mi kullanabilirim? Disk SSD SATA ve 120 GB. Sadece hızlı açılması ve Rust için almıstım diyebilirim yapmam gereken nedir?

Son düzenleme:
SSD'ye Windows'u kurdum lakin, eski verilerimi kullanmak istiyorum bunu nasıl sağlarım sorunun aslı bu. Mesela D: Diski hard disk ise tıklayıp, oradan Steam'i açmaya çalışınca açılmıyor bunu nasıl sağlarım?

Veya komple formatlı şekilde mi kullanabilirim? Eski verilerim olmadan SSD SATA ve 120 GB. Sadece hızlı açılması ve Rust için almıstım diyebilirim yapmam gereken nedir?

Steam SSD de kurulu olacak. İndirdiğiniz oyunun Steam üzerinden dosya konumu HDD seçerek oynamanız mümkün. O halde HDD biçimlendirme yapamazsınız. Aldığınız SSD Windows için yeterli olsa da oyun için yeterli değil. Ayrıca SSD kesinlikle 20-30GB boş bırakmanız lazım.

Steam SSD de kurulu olacak. İndirdiğiniz oyunun Steam üzerinden dosya konumu HDD seçerek oynamanız mümkün. O halde HDD biçimlendirme yapamazsınız. Aldığınız SSD Windows için yeterli olsa da oyun için yeterli değil. Ayrıca SSD kesinlikle 20-30GB boş bırakmanız lazım.

Benim ana donanımda hard diskim 1TB ve içinde RDR2 vesaire barındırıyordu SSD'ye sadece Steam'i veya Epic Games'i baştan kurup diski HDD olarak seçsem direkt olarak kullanabiliyorum değil mi?

Bir de şeyi sormak istiyorum Zelda gibi dosyadan oynanan oyunları nasıl oynayabilirim mümkünü yok mu?. bunun temiz olanı HDD'ye format atıp Steam'i ve Epic Games gibi uygulamaları SSD'ye kurmak değil mi ancak dediğim gibi dışarıdan yüksek kapasiteli dosya indirince ne yapmam lazım HDD'den oynayabilmem için

Geri
Yukarı