SSD ve HDD aynı anda kullanmak

TRadoo

Centipat
Arkadaşlar HDD ve SSD'yi aynı anda kullansam laptopumda SSD'nin performansı azalır mı?
Ve 240GB SSD oyunlarda performans gösterir mi?
Çok bilgim yok bu SSD'de vs. aydınlatırsanız sevinirim.

Oyunları SSD'ye kurmadıkça fark olmaz. SSD'ye kurduğun şeyler, mesela Windows, hızlı çalışır sadece. Sabit disktekiler yavaş çalışır.

SSD oyunlarda sadece yükleme sürelerini azaltır, FPS arttırmaz. Henüz almadıysan Barracuda HDD ve HyperX Fury SSD tavsiye ederim.

SSD'den HDD'ye dosya kopyalama/taşıma haricinde iki bileşen birbirinden bağımsız çalışır.

Hızları ise şu şekilde;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Büyük oyunlar kuracaksan 480 GB SSD almanı tavsiye ederim. Bütçe yoksa HDD alıp en sağdaki kadar fazla beklersin sadece. FPS'e etkisi olmaz SSD'nin.

2. bir disk yuvası yoksa DVD ROM'u söküp yerine HDD Caddy takarak HDD'yi oraya takabilirsin.

Son düzenleme:
Kullanacağın programları veya oyunları hangi diske yazarsan onun hızını ve avantajını alırısın aynı anda kullanman SSD'nin performansına bir etki yapmaz.

Arkadaşlar HDD ve SSD'yi aynı anda kullansam laptopumda SSD'nin performansı azalır mı?
Hayır, böyle bir şey olmaz.
Nasıl performans gösterir mi? Çalışması zaten performans gösterdiği anlamına gelir.

Zaten SSD'nin oyun performansına bir katkısı yoktur. Yükleme sürelerini azaltır sadece.

Öncelikle ssd ve hdd birbirini etkilemez hız açısından. Çünkü bağlantı yerleri farklı. İkinci olarak 240 gb ssd nin hızı önemli ama işini görecektir. Uzun süreli kullanmak istiyorsan marka konusunda daha kaliteli bir marka seçersen daha uzun kullanırsın.
Son olarak ssd veri aktarım hızına bağlı olarak. Oyunlardaki sahne geçişlerini hızlandırır.

Ben bizzat 2 ay önce BX500 240GB SSD aldım laptobum Lenovo Ideapad 320 1TB HDD vardı CD ROM aldım oraya HDD'yi taktım HDD durdugu yere SSD taktım format attım SSD'ye kurdum Windows'u süre tutmuştum HDD 3dk da acılıyor Windows SSD 5 6 saniye en uygunu ve iyisini aldım toplam 340 TL falan ödedim de BX500'ün fiyatı düşmüş onu alabilirsin bayağı iyi konuda açmıştım başka yerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SSD nin tek farkı bu video da gayet belirgin. İkisini beraber kullanmak birbirini etkilemez.
2 den fazla oyun yükleyecekseniz 240 GB yetmez.

Çok bilgim yok bu SSD'de vs. aydınlatırsanız sevinirim.
Dostum genellikle ssd taktığım cihazlarda dvd var ise dvd yuvasını hdd yuvasına çeviren aparatlar var resim de gördüğüniz gibi bununla kulana bilirsiniz sıkca kulandığım bi yöntemdir hiç şikayet almadım ve performansındada problem olmaz artı olarak depolama alanınız genişler

Dosya Ekleri

• 9782e2bb-6729-434c-ad7f-3e870144190ccopy.jpg
    9782e2bb-6729-434c-ad7f-3e870144190ccopy.jpg
    38,3 KB · Görüntüleme: 148

Yeni konular

Geri
Yukarı