SSD ve HDD Birlikte Kullanımı

Yer
İstanbul Beykoz
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Yeni bir laptop alıyorum içinde 256 GB SSD var bu bana yetmeyecek bunu biliyorum bu yüzden eski laptop'umdan 320 GB HDD söktüm. Bunu yeni cihazıma takıp kullanacağım. Ama neyi nereye yükleyip kullanacağım hakkında hiçbir bilgim yok. Lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Yeni alacağınız notebook içinde kaç tane 2.5" HDD yuvası bulunduğunu öğrenin. Eski harddiskinizi o yuvaya takabilirsiniz. Yeni cihazda SSD, Nvme şeklinde mi yoksa 2.5" SSD mi onu da öğrenin. Bir yuvaya ikisini birlikte takamazsınız.

Alternatif yolları da var tabi. DVD-ROM slotuna dönüştürücü alabilirsiniz. Böylece harddiskinizi oraya takabilirsiniz.

Tabi bütün bunlar olurken garantiniz devre dışı kalabilir. Bunun içinde ürünün yetkili servisiyle iletişime geçin. Gerekirse onlar takıp size verirler zaten.

İşletim sistemi ve sık kullandığın programlar SSD'ye, diğer şeyler HDD'ye. Yalnız eski Laptop'dansöktüğün HDD'yi kullanmanı pek tavsiye etmem zira hantal olacaktır.
Bir daha 300 tl fazladan ödememek için elimde bulunan bir şeyi değerlendirmeyi düşündüm.
Windowsu ve genellikle kullanacağın uygulamaları ssdye
Teşekkürler
DVD Rom yuvasına Caddy alın. Caddy'e HDD takın. D sürücüsü olarak keyfinize
Teşekkürler
Yeni alacağınız notebook içinde kaç tane 2.5" HDD yuvası bulunduğunu öğrenin. Eski harddiskinizi o yuvaya takabilirsiniz. Yeni cihazda SSD, Nvme şeklinde mi yoksa 2.5" SSD mi onu da öğrenin. Bir yuvaya ikisini birlikte takamazsınız.

Alternatif yolları da var tabi. DVD-ROM slotuna dönüştürücü alabilirsiniz. Böylece harddiskinizi oraya takabilirsiniz.

Tabi bütün bunlar olurken garantiniz devre dışı kalabilir. Bunun içinde ürünün yetkili servisiyle iletişime geçin. Gerekirse onlar takıp size verirler zaten.
Her şeyi önceden hallettim SSD Nvme şeklinde ve 1 tane 2.5'' SSD HDD bağlantısı var ve garanti konusunda bir sıkıntı olmayacak

Bilgisayar bu bakmak isteyen linkten hemen gidebilirsiniz.
Ve tekrardan destekleriniz için teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı