SSD ve HDD değerlerim normal mi?

goodes1905

Kilopat
Arkadaşlar selam. Bilgisayarımdaki kasmanın kaynağını öğrenmek için HDD ve SSD'yi test ettim (HD Tune programı ile) ve sonuçlar şu şekilde. Bu değerler normal midir yoksa bir sıkıntısı var mı bilmiyorum bilen birisi aydınlatırsa çok iyi olur. (health değerlerinde herhangi bir problem gözükmüyor bu programda)

Dosya Ekleri

• hdd saglık.png
    hdd saglık.png
    48,5 KB · Görüntüleme: 68
  • ssd healthy okuma.png
    ssd healthy okuma.png
    53,6 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada bu iki program arasında neden bu kadar hız farkı var yani HD Tune'de average 145.8 mb/s iken bu programda 536.75 mb/s gösteriyor onu pek anlamadım.
HD Tune SSD'ler için pek uygun olmadığı ve grafik olarak gösterdiği için.
Diskin yazma hızı biraz düşük çıkmış. Bundan kaynaklı kasmalar olması biraz düşük ihtimal gibi. Oyunlarda mı oluyor?

HD Tune SSD'ler için pek uygun olmadığı ve grafik olarak gösterdiği için.
Diskin yazma hızı biraz düşük çıkmış. Bundan kaynaklı kasmalar olması biraz düşük ihtimal gibi. Oyunlarda mı oluyor?

Hocam masaüstünde kasmalar oluyor mesela sağ tık yenileye basıyorum 2-3 saniyede yeniliyor kendini önceden anında yapardı. Oyunlarda da FPS de çok büyük dengesizlik var örnek olarak Valorant oynuyorum, FPS 150'den 70'e sonra 200'e çıkıyor sonra yine düşüyor yani baktığım yere göre inanılmaz FPS değişiyor bu da oyun kasıyormuş hissiyatını veriyor. Sistem olarak da:
R5 2600.
RTX2060.
3000 MHz CL15 2x8 GB RAM.
FSP Hydro 700W+ kullanıyorum bir türlü bulamadım sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı