HDD ve SSD sıcaklık değerleri normal mi?

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Az önce anakart sıcaklığına bakmak için AIDA64'ü açtım fakat HDD ve SSD'nin sıcaklıkları dikkatimi çekti.

Screenshot_457.png

Sizce 45-46 derecelere çıkması normal midir? Az önce SSD de 46 dereceydi ama düştü. Oyunlarda falan kaç oluyor bilmiyorum uzun zamandır kontrol etmiyordum sıcaklıklarını. SSD modeli zaten yazıyor HDD de Seagate Barracuda 2TB.

*SSD sıcaklığı 45'lere geldi tekrar.

AIDA64'te sorun vardır belki diye Samsung Magician uygulamasından baktım orada da aynı :

Screenshot_458.png

Normal şartlarda 30-38 arası oluyor. Sanki biraz fazla gibi. Kasanın modeli nedir?

Evet benim de hatırladığım kadarıyla 38 dereceyi çok geçmiyordu. Kasa modeli MSI MAG Vampiric 010. Az önce kasayı açtım içini falan temizledim. HDD ve SSD alt alta duruyordu. SSD'yi de HDD yuvasına takmıştım. Kasayı açınca SSD'yi kendi yuvasına aldım temizledim şimdi tekrar kurdum belki bir değişiklik olur. Bilgisayarı açalı 5 dakika oluyor ama sıcaklık değerleri şu an bu şekilde, düzeldi gibi :

Screenshot_459.png

1-2 saat sonra tekrar bakacağım uzun kullanımda ısınacak mı diye.

Screenshot_460.png

HDD 39'a, SSD 42'ye çıktı yine. Çok da yüksek bir sıcaklık değil ama kafama takıldı. Kasada tek fan var, hava akışından dolayı falan olabilir mi acaba? Diğer bileşenler de ısınmıyor halbuki.

Sıcaklıklarınız normal. Kasanızda sadece bir tane fan var o da egzoz fanı. Direkt olarak SSD ve HDD üzerine hava üfleyecek şekilde ön tarafa fan eklerseniz sıcaklıklar düşebilir.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı