SSD ve HDD Sorunu

Agca17

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda şu aralar oyun oynarken mavi ekran hatası alıyorum.(Critical Process Died, Unexpected StoreException) 2-3 günde bir oluyor ama PUBG crash veriyor genel olarak. Ya da başka oyunlar donuyor ve bazen bilgisayar açıkken kapanıp reboot kısmına yolluyor. (sanki aygıt yokmuşta reboot için aygıt takın der gibi) Bu sebeple sorunun depolama alanlarında olduğunu düşünmeye başladım. 2 aygıtta da test yapıp sonuçlarını attım. Hızları ve durumları nasıl? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Anakart: MSI X470 Gaming Plus
SSD: ADATA SU650
HDD: SEAGATE BARRACUDA 7200 RPM 1TB

Dosya Ekleri

• ADATA.png
    ADATA.png
    57 KB · Görüntüleme: 46
  • ADATA1.png
    ADATA1.png
    47,6 KB · Görüntüleme: 45
  • ADATA2.png
    ADATA2.png
    54,2 KB · Görüntüleme: 60
  • ADATA3.png
    ADATA3.png
    30,4 KB · Görüntüleme: 43
  • hdd.png
    hdd.png
    41,4 KB · Görüntüleme: 49
  • hdd1.png
    hdd1.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 42
  • hdd2.png
    hdd2.png
    41,9 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
SSD problemi. Aynısını yaşadım. Ve servis ile görüştüğümde aynen şöyle dediler. "SSD'nin içindeki bir çip'in arızası. Tamiri mümkün değil. Bizde aynı cihazı kullanıyoruz bizimkiler 2-3 sene problem çıkarmıyor"
O günden sonra SSD'den soğudum.

SSD problemi. Aynısını yaşadım. Ve servis ile görüştüğümde aynen şöyle dediler. "SSD'nin içindeki bir çip'in arızası. Tamiri mümkün değil. Bizde aynı cihazı kullanıyoruz bizimkiler 2-3 sene problem çıkarmıyor"
O günden sonra SSD'den soğudum.
Garantiye yollasam bir şey çıkmaz mı birde sorunun SSD de olduğunu nasıl iddia ederim ? Yani bu testlerden bir şey çıkıyor mu?

Garantiye yollasam bir şey çıkmaz mı birde sorunun SSD de olduğunu nasıl iddia ederim ? Yani bu testlerden bir şey çıkıyor mu?

Farklı bir depolama birimine sisteminizi kurun. Problem giderildi ise, sorun kesin olarak SSD'de olacaktır. Garanti dahilinde ise yeni ürün göndereceklerdir.

Sorun şu testlerde sorun var mı? Yoksa siz yaşadığım sorunlardan geçmiş tecrübelerinize dayanarak mı diyorsunuz bunu?

Yanlış biliyor olabilirim, lakin yaşadığınız sorun testlerden anlaşılamıyor. Çünkü, SSD'nin durumu ile, SSD'yi yöneten Chip problemi farklı kanaatimce.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı