Çözüldü SSD ve HDD'ye Nasıl Format Atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lord

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaslar,

Dün samsung 250gb 840 evo sata 3.0 aldim. Pcde seagate 1tb barracuda takili. Windows 8.1 yüklü.
SSdye ve Hddye format atmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bana yardimci olur musunuz?
Islem sirasi nasil oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atma kısmında biçimlendir seçeneği var oradan biçimlendirebilirsiniz. Format atmak derken işletim sistemi mi kurmaktan bahsediyorsunuz?

Merhaba Berke Bey,

Benim yapmak istedigim ssd´yi ve hd´yi ayni anda bicimlendirmek. Bu olur mu?
Bicimlendirme islemdinden sonra ´Ssd´ye windows kurmak istiyorum. Umarim derdimi anlatabildim.

Aynı anda biçimlendirmek derken ben tam anlayamadım. Demek istediğiniz iki diski de tek formatta biçimlendirebilmek mi ? Eğer öyleyse yapabilirsiniz. Sıra gibi bir durum yok. Yapacağınız şey: Bölümlere ayıracaksanız bölüm oluşturacağınız diski silip yeni bölüm oluşturacaksınız. Eğer ayırmadan kullanırım diyorsanız. Şu an kullandığınız HDD'yi biçimlendirirsiniz SSD zaten hiç kullanılmamış ama onu da yine bir biçimlendirin ne olur ne olmaz.:like: Sonra SSD'yi seçip kurulumu gerçekleştirirsiniz.:matrix::D

Merhaba Cengiz Bey,

Ben hdd'yi iki bölüme ayırmıştım.En iyisi biçimlendirmeye hdd ile başlamak.
Yazdığınız gibi yaparım.

Size ve Berke Bey'e yardımlarınız için teşekkür ederim.

Windowsu kurmaya başladığınızda hangi sürücüye kurmak istiyorsunuz diye sorduğu ekranda iki diske de format atabilirsiniz ve istediğiniz sürücüye kurulum yapabilirsiniz.

Evet Cengiz Bey. Biçimlendirmeye başladım.

Sayın admin konuyu kitlemeyi bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı