SSD ve RAM yükseltmek

Eren Atlı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili forum üyeleri, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum ve önümüzdeki sene bilgisayar muhendisligi okumak istiyorum, elimde HP EliteBook 8560W modeli bir notebook var, özellikleri şunlar:
- 6 GB RAM ( şu an 2 slot dolu 2 slot boş )
- NVIDIA Quadro 2000M ekran kartı.
- Intel i7-2760QM işlemci.
- 500 GB HDD.
Sorum ise şu, bu bilgisayara SSD ve RAM yukseltmesi yaparsam beni beni üniversitede 2 sene kadar idare eder mi?
( Bilgisayar girişlerini fotoğraf olarak ekledim. )

15917172037798882180593688698515.jpg
1591717249660109820662822413208.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun vs. oynamayacaksan seni idare edebilir. Ek olarak 860 Evo gerçekten aşırı fazla, onun yerine daha düşük bir SSD alabilirsin. Ben Adata SU630 kullanıyorum. 2.EL olarak 150TL gibi çok güzel bir fiyatta bulmuştum :)

İdare eder laptopun mevcut hard disk yuvasına yeni alacağın SSD'yi takarsın ve çıkardığın HDD'ı optik sürücü yuvasına takılan bir hard disk caddy vasıtasıyla kullanmaya devam edersin 4 adet ram slotun var anakartının desteklediği maksimum RAM kapasitesine de ulaşırsan epey hızlanacaktır. Bence 1 yıl hatta daha fazla götürür. Daha sonra bu laptopa EXP GDC V8 aracılığı ile bir ekran kartı bağlayabilirsin rekabetçi oyunları ve çoğu popüler modern oyunu oynaman mümkün. Harici bir monitör tavsiye edilir. İnternette eGPU hakkında bolca içerik mevcut.

İdare eder laptopun mevcut hard disk yuvasına yeni alacağın SSD'yi takarsın ve çıkardığın HDD'ı optik sürücü yuvasına takılan bir hard disk caddy vasıtasıyla kullanmaya devam edersin 4 adet ram slotun var anakartının desteklediği maksimum RAM kapasitesine de ulaşırsan epey hızlanacaktır. Bence 1 yıl hatta daha fazla götürür. Daha sonra bu laptopa EXP GDC V8 aracılığı ile bir ekran kartı bağlayabilirsin rekabetçi oyunları ve çoğu popüler modern oyunu oynaman mümkün. Harici bir monitör tavsiye edilir. İnternette eGPU hakkında bolca içerik mevcut.
Çok teşekkür ederim ...

Merhaba. Bilgisayarına sadece ssd yükseltmesi yaparak rahatlıkla 2 sene mühendislikte kullanabilirsin.
Mühendislik fakültelerinde ilk 2 yıl bilgisayar ile gelende çok fazla işin olmaz.
Şahsi görüşüm sadece ssd yükseltmesi yap bence... Tabiki oyun oynamayacaksan. Ram yükseltmesi yapmana gerek yok.
Zaten elindeki laptop eski bir laptop bundan dolayı yüksek ihtimal ddr3 yada ddr2 ram destekliyordur.
Ram'a para vererek parana yazın edersin.

Merhaba. Bilgisayarına sadece ssd yükseltmesi yaparak rahatlıkla 2 sene mühendislikte kullanabilirsin.
Mühendislik fakültelerinde ilk 2 yıl bilgisayar ile gelende çok fazla işin olmaz.
Şahsi görüşüm sadece ssd yükseltmesi yap bence... Tabiki oyun oynamayacaksan. Ram yükseltmesi yapmana gerek yok.
Zaten elindeki laptop eski bir laptop bundan dolayı yüksek ihtimal ddr3 yada ddr2 ram destekliyordur.
Ram'a para vererek parana yazın edersin.
Ddr3 ram destekliyor. Peki SSD olarak ne önerirsin ?

ben zamanında eski laptop'uma bu sdd'yi almıştım. 2 yıl oldu sorunsuz çalışıyor hala. Performansı'da ilk günkü gibi. bu ssd de 3 yıla kadar sorun olması halin de direk degişim var üstelik.
ben zamanında eski laptop'uma bu sdd'yi almıştım. 2 yıl oldu sorunsuz çalışıyor hala. Performansı'da ilk günkü gibi. Bu ssd 'de 3 yıla kadar sorun olması halin de direk değişim var üstelik.
Teşekkür ederim iyi akşamlar ..

Onerebileceginiz F/P SSD markası var mı peki ?
Adata SU serisi SSDlerin çoğunda kronik sorunlar mevcut. Crucial BX500 çok ısınıyor. James Donkey kullananlar genelde memnun fakat iç bileşenleri kalitesiz. Kingston A400 önerebilirim. Trendyolda indirimli 267 lira. Kaçırmadan almanızı öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı