SSD ve RAM yükseltmek

Eren Atlı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili forum üyeleri, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum ve önümüzdeki sene bilgisayar muhendisligi okumak istiyorum, elimde HP EliteBook 8560W modeli bir notebook var, özellikleri şunlar:
- 6 GB RAM ( şu an 2 slot dolu 2 slot boş )
- NVIDIA Quadro 2000M ekran kartı.
- Intel i7-2760QM işlemci.
- 500 GB HDD.
Sorum ise şu, bu bilgisayara SSD ve RAM yukseltmesi yaparsam beni beni üniversitede 2 sene kadar idare eder mi?
( Bilgisayar girişlerini fotoğraf olarak ekledim. )

15917172037798882180593688698515.jpg
1591717249660109820662822413208.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka kaç GB ekleme yapacaksın veya SSD ne kadar kaliteli olacak eğer biraz paraya kıyarsan güzel şeyler çıkar ortaya.
En az 8gb eklemeyi düşünüyorum, SSD olarak da Samsung evo 860 düşünüyorum.
Bilgisayarı satın. Okumak istediğiniz bölüm için yeni bilgisayar almak zorunda kalacaksınız. O donanım yetersiz.
1 sene kadar idare etmez mi peki ?

Yükseltme yapılır ise ilk sene bir ihtimal sorun çıkarmaz gibi ancak sonra yine bilgisayar bakacaksınız. Şu an 4000₺ olan bir cihaza seneye 5000₺ ye yakın bir para vereceksiniz. Ben şahsen yeni alırdım.

Bilgisayarı hangi amaçlarla kullanıyorsun?
Normalde oyun oynayan birisiyim ama üniversiteye geçince bu bilgisayarı sadece ders amaçlı kullanmayı düşünüyorum bu yapacağım yükseltmelerle 1-2 sene beni idare eder mi ?
Yükseltme yapılır ise ilk sene bir ihtimal sorun çıkarmaz gibi ancak sonra yine bilgisayar bakacaksınız. Şu an 4000₺ olan bir cihaza seneye 5000₺ ye yakın bir para vereceksiniz. Ben şahsen yeni alırdım.
Peki, çok teşekkür ederim .

En az 8gb eklemeyi düşünüyorum, SSD olarak da Samsung evo 860 düşünüyorum.

1 sene kadar idare etmez mi peki ?
Samsung Evo yükseltmesi biraz aşırı gibi bu cihaza. SSD ve RAM eklemesi ile kullanılabilecek bir cihaz. Yerinizde olsam yapacağım yükseltmeler F/P bir SSD, Bir adet 8 GB RAM, Arctic MX4 işlemci macunu, yeni termal padler ve güzel bir iç temizlik olurdu.

Samsung Evo yükseltmesi biraz aşırı gibi bu cihaza. SSD ve RAM eklemesi ile kullanılabilecek bir cihaz. Yerinizde olsam yapacağım yükseltmeler F/P bir SSD, Bir adet 8 GB RAM, Arctic MX4 işlemci macunu, yeni termal padler ve güzel bir iç temizlik olurdu.
Onerebileceginiz F/P SSD markası var mı peki ?

Geri
Yukarı