SSD ve Sabit Disk Konfigürasyonu Nasıl Olmalıdır?

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar
Adata 1 TB SX8200 Pro SSD satın aldım. ADATA 1TB XPG SX8200 PRO PCIe Gen3x4 M.2 SSD (3500MB Okuma / 3000MB Yazma) | ITOPYA
Bunun yanında 2 tane daha 240 GB 2.5" SSD var elimde. Aktif olarak kullanmaktayım.
Yeni olan M.2 SSD'ye Windows kuracağım. 240 GB olan SSD'lerden birinde de Windows olacak. (İş diski diyelim bu küçük SSD'ye. :) Duruma göre Bios üzerinden disklerin yerini değiştirerek kullanıyorum.)
Diğer 240 GB SSD'yi ise normal olarak kullanmak istiyorum.
SSD'ler haricinde ise 320 GB sabit disk ve yine 2 veya 4 TB kapasiteli yeni alacağım sabit diskide bağlamak istiyorum.
Bunları en verimli şekilde nasıl yapabilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Kusura bakmayın. Geç cevap verdim.
SSD'leri RAID yapabilirim. Hotswap yapmayacağım. RAID 10 yaparsam HDD ve SSD'ler bir araya geldiğinde SSD'lerin performansını HDD kadar düşürmüyor mu? Eğer öyle ise 10 yapmak yerine sadece SSD'ler üzerinde RAID 0 yada 1 yapabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı