SSD vidalanmazsa ne olur?

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Yeni aldığım SSD geldi. Bağlantılarını yaptım fakat vidalama tarafında kasadan dolayı sıkıntılar yaşadım. Daha sonradan komple kablolama işlemi yapmam lazım. SSD hareketsiz şekilde asılı duruyor. SSD için sorun oluşturur mu? Anakarttan uzak bir konumda.

Yeni aldığım SSD geldi. Bağlantılarını yaptım fakat vidalama tarafında kasadan dolayı sıkıntılar yaşadım. Daha sonradan komple kablolama işlemi yapmam lazım. SSD hareketsiz şekilde asılı duruyor. SSD için sorun oluşturur mu? Anakarttan uzak bir konumda.

Sahsen ben HDD koydugum yere bantlamistim bantladigim icin sanirim sicaklik 33'te gozukuyordu ama sorun olmuyordu.

Yok hocam. Bendede öyle. Ssd' nin yeri hazır ama vidalar tutmadı Bende saldım uçuyor, sorun yaşamadım 1 yıldır.

Ben 1-2 aydır vidalamadan kullanıyorum pek bir sorun olmuşmadı. Bana kalırsa tercih meselesi biraz ama yapabilirseniz (ve masaüstündeyseniz) 2.5 to 3.5 dönüştürücü kızak alıp vidalamanızı tavsiye ederim.

Kopyalama, render işler, zip işleri ve hatta oyun oynarken bile SSD yerine sabit durmaz. Ben bantladım.

Sorun olmaz. Özellikle SSD gibi mekanik olmayan depolama biriminde farklı oluşan darbe gibi durumlar dışında sorun olmayacaktır. Ha mümkün olursa tabii vidalamak daha uygun olur. Ancak boşta durması sıkıntı yaratmayacaktır. Kabloların sağlam olduğundan emin olmak şartıyla.

Geri
Yukarı