SSD vidası nereden bulunur?

Hocam eğer bilgisayarcılardan vs. bulamazsanız benim yaptığım gibi , siyah küçük plastik kelepçeler var. Bilgisayarda kabloları birleştirmek için kullanılan. Onu alıp SSD taktıktan sonra boş bulduğunuz deliklerden geçirerek monte edebilirsiniz. Sıkıntı çıkartmaz ve taş gibi de tutar :)

Bahsettiğim bu ;

Dosya Ekleri

• 96ABA28E-59D3-4EE7-9331-53CA07616F65.jpeg
    96ABA28E-59D3-4EE7-9331-53CA07616F65.jpeg
    26,9 KB · Görüntüleme: 86
Aldığım tüm donanımların vidaları aparatları çöpte arkadaşlar. Kasanın üstünde de malesef yok. Çevremde bulunan tüm bilgisayarcılara sordum netice alamadım. ASUS'u aradım yardımcı olamayacaklarını söylediler keza Vatan Bilgisayarda öyle. Eğer ölçülerini biliyorsanız, sahipseniz iletişme geçelim veya amazon aliexpress TR ye shippingi olan herhangi bir siteden bana link atabilirsiniz fiyatı önemsiz sadece uyumlu olsun.

Fiyat önemli değil diyorsan zaman ayıracak durumdasındır diye düşünüyorum. Nerede oturduğunu bilmediğim için kesin bir öneri yapamayacağım ama bilgisayarcı pasajı şeklinde ifade edebileceğim yerler oluyor. Oralarda bulabilirsin.
Araştırınca anakarttan anakarta değiştiğini öğrendim. Kendininkini bulmak ne kadar kolay olur bilmiyorum. Buradan alabilirsin.

Fiyat önemli değil diyorsan zaman ayıracak durumdasındır diye düşünüyorum. Nerede oturduğunu bilmediğim için kesin bir öneri yapamayacağım ama bilgisayarcı pasajı şeklinde ifade edebileceğim yerler oluyor. Oralarda bulabilirsin.
Araştırınca anakarttan anakarta değiştiğini öğrendim. Kendininkini bulmak ne kadar kolay olur bilmiyorum. Buradan alabilirsin.
Doğru vida olduğundan eminsek siparişi verebilirim hemen.

@Mazotçu SATA değil m.2 SSD'si var. m.2 SSD ile yapılması hiç mantıklı olmayan bir şey. SATA SSD bağlantıları yapılıp kasanın zeminine bile bırakılabilir.

m2 olup olmadığına dikkat etmedim. Dediğiniz gibi tek çözüm vida olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı