SSD vs RAM

yusufbalta

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yakalşık 12 senelik çok eski bir bilgisayarım var ilk 2 GB RAM vardı 4 GB RAM aldım geçen sene normalde 1333MHz desteliuor ama 4+2 olan 1333MHz'lik RAM'ler 1066MHz de çalışıyor sebebi nedir acaba ve uygulamada 667MHz diyor.

Bir diger sorum ise bu bilgisayarı kullanilabilir hale getirmek istiyorum. Arkadaşlar açılış 1dk sürüyor HDD var hiç degişmedi aldıgımızdan. Beri 4 GB RAM alıp 8'e tamamlasam ve SSD alsam nasıl olur? Bütçe olarak en fazla 2bine kadar çıkabilirim. Eski oldugu için çok harcama yapmak istemiyorum. Ne önerirsiniz ve şu RAM sıkıntısını nasıl halledebiliirim sizce?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    105,5 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    93,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    110,6 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, 677 MHz gösterme sebebi normal 1333MHz yarısı ediyor orada bir sıkıntı yok. 12 senelik bir PC'ye göre HDD de 1 dakika gayet iyi bir süre. 2. el sitelerden 4 GB RAM ve SSD ile bir süre daha sizi idare edileceğini düşünüyorum.

Bence SSD alıp deneyin RAM yükseltmesine gerek yok zaten sisteminiz eski olduğu için ağır yazılımlar çalıştıramazsınız RAM fazla olsa bile.

Öncelikle merhaba, 677 MHz gösterme sebebi normal 1333MHz yarısı ediyor orada bir sıkıntı yok. 12 senelik bir PC'ye göre HDD de 1 dakika gayet iyi bir süre. 2. el sitelerden 4 GB RAM ve SSD ile bir süre daha sizi idare edileceğini düşünüyorum.

Merhaba geç cevap verdim yeni gördüm kusura bakmayın SSD alacagım 128 GB 550mb-500mb/s SATA3 bu şekilde ama PC'ye uyumlu mu nasıl anlarım biligsayaar bayağı eski ve biligsayaar HDD ile 38 saniyede açılıyor test ettim.

Geri
Yukarı