SSD vs kulaklık

Bence kulaklık+HDD en mantıklısı olacaktır çünkü SSD'ye göre çok daha uygun yönlü ve işinizi görecek bir alternatif.
Hocam yükleme ekranları sıkıntı ya. Şu an mesela RDR2 kurulu değil, aslında 1TB'lık kağnı(30Mb/sn) hızında çalışan bir HDD'mde var ama sırf açık dünya oyunları sorunlu olabileceği için kullanmıyorum bu amaçlarda. Yine de Superliminal gibi bazı oyunları ona aktardım.

500GB SSD'yi yettiriyorum kendime her hafta oyun silip yüklüyorum.
En iyisi. Ne zaman bu geçen yılın sonu gibi 1TB'tan çıkıp 2TB'a geçtim, doyumsuzluk başladı hocam :D

HDD birine yeter, birine yetmez. Günümüzde içine dosya koyup aylarca bakmayacaginiz dosya koymak dışında nasıl HDD kullandığınızı anlamıyorum. Kaç yıl önce bir süre sadece 250 GB HDD ile yaşadım ve en ufak pişmanlığım yok. Yine olsa yine yaparım.

Bu yüzden SSD'de kalmak çok doğru karar bence. İhtiyacınız olmadığını düşünseniz 2 TB düşünmezdiniz herhalde. Demek ki 2TB SSD sahibi olsanız çok daha rahat olacaksınız.

Battlefield 1 ve Forza4 var aklımda şu anlık. BF1'e belki başlayabilirim, Forza 4'ü oynamama sebebim Forza 5 almam.
BF1 için pek bir şey diyemeyeceğim ama FH4 ile FH5 yeterince aynı oyunlar.
Başkaları ne yapıyor da o kadar uzun takılıyor bilmiyorum. Ben zamanında oyun içindeki istatistik kısmına göre kabaca 40 saatte FH4'te yapılacak her şeyi yaptım diyebilirim. Bu sürenin 5-10 saatini arkadaşlarımla oynadım. O 40 saat sonunda oyunda yapacak bir şey kalmadı.
FH5'i deneyeyim demiştim. Dediğim gibi yeterince aynısı. Direkt sildim.
Aynisi olmasa bile bir ona bir ona girmenin bir anlamı yok bence. Oyunlar bir yere kaçmıyor. İndirmeniz aylar sürmüyor.

Başkaları ne yapıyor da o kadar uzun takılıyor bilmiyorum. Ben zamanında oyun içindeki istatistik kısmına göre kabaca 40 saatte FH4'te yapılacak her şeyi yaptım diyebilirim. Bu sürenin 5-10 saatini arkadaşlarımla oynadım. O 40 saat sonunda oyunda yapacak bir şey kalmadı.
Hocam neredeyse aynı süreleri geçirmişiz.
1700758718351.png

Forza4'ün sadece haritasını daha çok beğeniyorum, onun dışında Forza5'i diğer bütün konularda daha iyi buluyorum. Dolayısıyla Forza4'ü ya şu yukarıda bahsettiğim 30Mb/sn hızındaki "kağnı"ya aktaracağım ya da sileceğim.

Yani şu anlık mantıklı olan seçenek kulaklık gibi geliyor, yazan herkese teşekkürler. Başka/aksi bir fikriniz varsa da lütfen belirtin.

HDD birine yeter, birine yetmez. Günümüzde içine dosya koyup aylarca bakmayacaginiz dosya koymak dışında nasıl HDD kullandığınızı anlamıyorum. Kaç yıl önce bir süre sadece 250 GB HDD ile yaşadım ve en ufak pişmanlığım yok. Yine olsa yine yaparım.

Bu yüzden SSD'de kalmak çok doğru karar bence. İhtiyacınız olmadığını düşünseniz 2 TB düşünmezdiniz herhalde. Demek ki 2TB SSD sahibi olsanız çok daha rahat olacaksınız.

BF1 için pek bir şey diyemeyeceğim ama FH4 ile FH5 yeterince aynı oyunlar.
FH5'i deneyeyim demiştim. Dediğim gibi yeterince aynısı. Direkt sildim.
Aynisi olmasa bile bir ona bir ona girmenin bir anlamı yok bence. Oyunlar bir yere kaçmıyor. İndirmeniz aylar sürmüyor.
Zamanında 40 GB HDD'ler falan olurdu belki bilirsiniz, o bilgisayarları kullanarak büyüdüğümü varsayarak gidersem inanın 7200 RPM bir disk ikincil depolama kaynağı olarak iş görebiliyor bunu rahatça söyleyebilirim, oyunlar ve ana OS depolaması hariç bütün işlemleri HDD'lere aktararak SSD'de daha fazla alan kazanmak mümkün ve de RAR vs gibi uygulamaların birkaç saniye geç açılması karşılığında iki farklı işimi de göreceksem HDD'lere de sabretmek çok koymaz çünkü fiyatları SSD'ler karşısında çok daha ucuz. Bir SSD'nin 4'te biri kadar. Bütün olay mesele bütçe, eğer bütçe uygunsa HDD'lerin evet yüzlerine bakmamak lazım.

40 GB diskleri biliyorum. Eskileri de biliyorum. Elimde SSD ile doğmadım. Forumda bütçe bütçe ayağına, şundan kısıp şunu daha iyi alayım ayağına Ferrari alıp traktör lastiği takanları da çok gördüm. Onlara kalsa yat alacak paran olduğu zaman HDD'yi bırakmalısın. Öyle dusunenlerdenseniz ne ala.

Geri
Yukarı