SSD Windows kurulumunda ayrılmalı mı?

thebqran

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format atacağım ve bir şey sormak istiyorum. Ben normal de diski ayırmadan yani sadece yerel disk C olacak şekilde kullanıyorum ve virüs bulaştığında tek disk olduğu için PC'ye komple format atmak zorunda kalıyorum. O yüzden C ve D olacak şekilde ayırmak mantıklı geldi virüs bulaştığında genelde Windows'un kurulu olduğu diske bulaşıyor diye duydum. Sadece Windows'u kurmak için bir disk daha oluşturacağım. Windows'u C ye mi yoksa D ye mi kurmalıyım ve Windows'u kuracağım disk kaç GB alana sahip olmalı? Sadece Windows'un boyutu kadar olan bir disk ayırsam sorun olur mu? Ya da en azından bir 100 GB ayırmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece Windows ve programlar için 100 GB yeterli olur. C veya D'ye kurmanız fark etmez (yeni bölümlendirme yaptıysanız ve iki bölümde de kişisel dosyalarınız bulunmuyorsa) sadece harf farkı olur. SSD'leri bölmeyi genelde tercih etmeyiz ancak bu, SSD'lerin bölünmesi yanlış anlamına gelmiyor, ihtiyacınıza göre bölebilirsiniz.

Genelde bölmemek tavsiye ediliyor ama bölünmüş olarak da sıkıntı yaşamadım, tek parça olarak da.

Bu arada virüs bulaşırsa genelde sadece C'ye bulaşmaz, tüm disklerinize bulaşır. Ama virüsün tek çözümü format değil, antivirüs de bir çözüm...

Genelde bölmemek tavsiye ediliyor ama bölünmüş olarak da sıkıntı yaşamadım, tek parça olarak da.

Bu arada virüs bulaşırsa genelde sadece C'ye bulaşmaz, tüm disklerinize bulaşır. Ama virüsün tek çözümü format değil, antivirüs de bir çözüm...

Zaten antivirüs kullandım Kaspersky ile bilgisayarımı tarattım bayağı bir virüs silindi bilgisayarda kasma donma herhangi bir gariplik ne bileyim RAM CPU kullanımı falan her şey iyi ama 2 gün önce Windows güncellemesi var mı bakmak istedim ve Windows Update kısmına girdiğimde bir sorun oluştu ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin hatası aldım bunu araştırdım bir forumda hizmetlere girin Windows Update medici bulun şunu şunu yapın yazıyordu ve hizmetler kısmına baktığımda ne Windows Update ne de medic vardı hizmetleri varsayılan haline getiren 2 tane program vardı indirdim ikisini de denedim hizmetlere Windows Update falan geldi ama medic yine yoktu Windows Update kısmına girdim bu sefer o yazılı hatayı almıyorum ama siyah ekran var ve bir yüklenme animasyonu var üst kısımda yani bunun için format atacağım kısacası. Ve ek olarak hizmetleri yükledikten sonra bilgisayarı açtığımda görev çubuğuna uygulamalar bir 30 saniye sonra falan geliyor mesela Wallpaper Engine kullanıyorum bilgisayarı açtığımda Wallpaper Engine direk açılır Wallpaper Engine de seçili olan duvar kağıdı 5 saniye sürmeden gelirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı