SSD yazma hızı normalden çok daha yüksek gözüküyor

rynrise09

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımla ya da kullandığım SSD ile ilgili bir problemim yok. Sadece merak amacıyla açıyorum bu konuyu. Technopat'ta paylaşılan SSD testi videosunu izledim CrystalDiskMark yükledim deneme amaçlı.

Sonuçlarımı aşağıda belirttim. Kullandığım SSD Crucial CT500P2SSD8 modeli. İnternetten baktığımda 2300-940 gibi bir hız belirtilmiş fakat aşağıda aldığım sonuçları görüyorsunuz bunun sebebi nedir acaba yazma hızı bayağı farklı gibi sitede belirtilenden.

Dosya Ekleri

• crystalmarkdeneme.png
    crystalmarkdeneme.png
    21,8 KB · Görüntüleme: 56
Arkadaşlar bilgisayarımla ya da kullandığım SSD ile ilgili bir problemim yok. Sadece merak amacıyla açıyorum bu konuyu. Technopat'ta paylaşılan SSD testi videosunu izledim CrystalDiskMark yükledim deneme amaçlı.

Sonuçlarımı aşağıda belirttim. Kullandığım SSD Crucial CT500P2SSD8 modeli. İnternetten baktığımda 2300-940 gibi bir hız belirtilmiş fakat aşağıda aldığım sonuçları görüyorsunuz bunun sebebi nedir acaba yazma hızı bayağı farklı gibi sitede belirtilenden.

Benimki de gençken hızlıydı böyle.

Bilgisayarımı yazın topladım. Testi az önce kendim yaptım CrystalDiskMark üzerinden.
Crystali çok önermiyorlar. Genelde Disk Benchmark for Windows Software | ATTO şu programdan yapmayı öneriyorlar. Belki beyni yanmıştır programın :D

Bilgisayarı aldığımda vesaire hiç test yapmamıştım bir problem görmediğim için. Fakat videodan sonra bir merak sardı bu CrystalDiskMark ile yaptım sonuç çok şaşırttı aşağı çıkmasını beklerdimde yukarısını hiç düşünmüyordum belki dediğiniz gibi program sapıtmıştır :D

Geri
Yukarı