SSD'de 25 GB kendiliğinden doldu

Daha fazla  
Merhaba, yeni aldığım SSD'yi taktım ve PC'ye restart attım. Açıldığında yeni takmış olduğum SSD'nin 25 GB kullandığını gördüm, daha sonra Windows'un kurulu olduğu diske bakınca ondan ona bir şey aktarıldığını gördüm çünkü C diskinde 18 GB civarı bir yer vardı şu an 33 olmuş. BU durumda sebep nedir?

Screenshot_1.png

Gelişmiş Sistem Ayarları > Performans seçeneğinin altında Ayarlar > Gelişmiş burada aşağıda sanal bellek var Değiştir diyerek sanal belleğin hangi diskte yer kapladığına bak. Muhtemelen C de yer olmayınca sanal belleği otomatik olarak boş olan diskten kullanmaya başladı.

Gelişmiş sistem ayarları > performans seçeneğinin altında ayarlar > gelişmiş burada aşağıda sanal bellek var değiştir diyerek sanal belleğin hangi diskte yer kapladığına bak. Muhtemelen C de yer olmayınca sanal belleği otomatik olarak boş olan diskten kullanmaya başladı.

Aynen öyle olmuş diğer diskte olmasını nasıl sağlayabilirim? Sanal bellek M.2'de mi olsa daha iyi SATA'da mı?

Aynen öyle olmuş diğer diskte olmasını nasıl sağlayabilirim?
Windows böyle karar verdiyse bence böyle kalması daha sağlıklı. Yine de değiştirmek istiyorsan Değiştir kısmında ayarları oynayarak değişirsin. Nasıl değişildiği hakkında ayrıntılı bilgim yok bilen arkadaşlar yardımcı olurlar. Yanlış bilgi vermek istemem.

M.2'de olması daha iyi olur.

"C" yi çok doldurmuşsunuz pek sağlıklı değil. Bence biraz boşaltın ya da temiz bir kurulum yapın.

Bu haliyle sistemde yavaşlamalar peformans kayıpları olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı