SSD'de boş alan sürekli azalıyor

zentavision

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
PNY CS900 240GB
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce PNY marka 250 GB SATA SSD aldım. Gayet de memnunum. Fakat dün uyumadan önce 130GB alanım varken bugün baktığımda 70GB alan kaldığını gördüm. Bunun sebebi nedir?

Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce PNY marka 250 GB SATA SSD aldım. Gayet de memnunum. Fakat dün uyumadan önce 130GB alanım varken bugün baktığımda 70GB alan kaldığını gördüm. Bunun sebebi nedir?
Oyuna guncelleme gelmistir steamde oyununuz varsa bakabilirsin steam yuklemeden once alan tahisisinde bulunuyor.

Oyuna guncelleme gelmistir Steam'de oyununuz varsa bakabilirsin Steam yuklemeden once alan tahisisinde bulunuyor.

Hocam Steam'den sadece CS:GO ve Cities Skylines yüklü başka bir şey yüklü değil.

Folder size yükleyin. Hangi klasörlerde şişme var direk görebilirsiniz.

İndirdim baktım fakat hangi klasörde şişiklik oldğunu anlayamadım.

Bir oyunu indirmeye alıp duraklatırsan oyun için yer ayrılıyor ondan olabilir.

Hocam sadece 3 tane oyun yüklü bundan kaynaklı olduğunu pek zannetmiyorum.

5-6 gb olsa pagefile.sys'dendir derdim ama 60gb biraz fazla. Ama bazen şey oluyor örnek veriyim 70 gb lik bir oyunun indirmesini başlatıyorsunuz, daha 5 gb indi ama o 70 gb'ı kullanıyor gibi gösteriyor. Oyun için yeri çoktan ayırmış oluyuor. Ya o olmuştur ya da güncelleme vardır belki.

Bir oyunu indirmeye alıp duraklatırsan oyun için yer ayrılıyor ondan olabilir.

Oyuna guncelleme gelmistir Steam'de oyununuz varsa bakabilirsin Steam yuklemeden once alan tahisisinde bulunuyor.

Folder size yükleyin. Hangi klasörlerde şişme var direk görebilirsiniz.

5-6 GB olsa pagefile.sys'dendir derdim ama 60GB biraz fazla. Ama bazen şey oluyor örnek vereyim 70 GB'lik bir oyunun indirmesini başlatıyorsunuz, daha 5 GB indi ama o 70 GB'ı kullanıyor gibi gösteriyor. Oyun için yeri çoktan ayırmış oluyuor. Ya o olmuştur ya da güncelleme vardır belki.

Hocam inanmayacaksınız belki ama dün 70GB alanım varken bugün yeniden baktığımda yeniden 130GB olduğunu gördüm. Bunun sebebi nedir?

5-6 GB olsa pagefile.sys'dendir derdim ama 60GB biraz fazla. Ama bazen şey oluyor örnek vereyim 70 GB'lik bir oyunun indirmesini başlatıyorsunuz, daha 5 GB indi ama o 70 GB'ı kullanıyor gibi gösteriyor. Oyun için yeri çoktan ayırmış oluyuor. Ya o olmuştur ya da güncelleme vardır belki.

Hocam bende de varda o pagefile.sys'den midir ama şöyle benimki mesela laptopu 1-2 saat açmadım 377GB boş alanım 373-372 GB oluyor ama bir süre sonra yeniden başlatınca 377GB'ye geri dönüyor aynı döngü hep devam ediyor kafaya taktımda bir sorun mudur?

Hocam bende de varda o pagefile.sys'den midir ama şöyle benimki mesela laptopu 1-2 saat açmadım 377GB boş alanım 373-372 GB oluyor ama bir süre sonra yeniden başlatınca 377GB'ye geri dönüyor aynı döngü hep devam ediyor kafaya taktımda bir sorun mudur?
pagefile.sys RAM bitince RAM'deki dosyaların depolandığı yerdir. Bilgisayarı yeniden başlatınca pagefile.sys silindiği için yer açılması normaldir hocam.

Geri
Yukarı