SSD'de dosyalar gözüküyor ama girilmiyor

3mirh4n422

Femtopat
Daha fazla  
Laptopumda kullandığım Windows 10'lu 120GB SSD mi söküp masaüstü bilgisayarıma çeviri USB yoluyla bağladım oyun atmak için. Daha sonra daha hızlı atması için USB ile değil de anakarta bağlayıp SATA ile bağlamak istedim. PC'yi kapattım SSD'ye USB'den çektim anakarta bağladım PC'yi açtım ama yaptığım hata şuydu USB girişindeki çeviriciyi kasadan çekmeden ucundaki SSD'yi çekmiştim ve bundan dolayı bilgisayarımdan diske girdiğimde dosyaları gözüküyordu ama dosyaların içine girilmiyordu ve kopyalanmıyordu aygıt hazır değil hatası veriyordu. Bunun sebebi %99 ihtimalle USB girişindeki çevirici aparatı çekmediğim içindi zaten ışığıda yanıyordu PC de kafası yandığı için hata veriyordu. 2'ye ayrılmış olan diskimin bir tanesine girilimiyor aygıt hatası diyerek diğerininde içine girilsede işlem yapılamıyor yine aygtı hatası diyor. Bende durumu hala anlamadığım için CMD'ye chkdsk komutunu girdim onarılsın diye ama asıl hata oydu onu yazınca SSD görünmez oldu sistemde artık nasıl onardıysa. Disk yönetimine girdim 78 ve 40 GB ayrılmış olan disk artık toplaşmış 118 GB ayrılmamış alan diye gözüküyordu tekrar aktifleştirmek için "yeni basit birim" seçeneğinde yeniden GB'yi bölmemi istedi ama işelm yapmak istemedim çünkü ona bastığımda belki de biçimlendiricekti. Ya da belki de coktan o komutla şu an biçimlendi. SSD'yi çıkarıp laptopa taktım ama laptopta açılmıyor o SSD ile artık. O komut ne yaptı SSD'me cok merak ediyorum. Sizce ne yapmalıyım bilgiler gitsin istemiorum ve SSD ile sistem başlatmak istiyorum. Yok mudur yeni bir GB oranı girmeden tekrar bilgisyarımda SSD'nin gözükmesini sağlamanın bir yolu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı