Yurt dışı Redmi Note 12 Pro cihazın hangi ülkeden olduğu nasıl anlaşılır?

Erocan3457

Decapat
Daha fazla  
Yurt dışı Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus 5G cihazımın modelin sonunda up yazıyor, bu hangi ülkeden olduğu anlamına geliyor acaba? Bir de NFC yok cihazda, acaba donanımda var mıdır? ROM attırsam NFC özelliğini kazanabilir miyim?

Screenshot_2024-04-28-23-40-34-813_com.android.settings.png

Son düzenleyen: Moderatör:
12 Pro 5G kullanan arkadaşlarımda NFC vardı. Sizinkinde de muhtemelen vardır. Dediğim gibi fake ROM'dan kurtulmaya bakın.
Fakat ben tedirgin oluyorum şimdiye kadar aldığım en iyi telefon olduğu için. Eski telefonun romunu ve imei ni efs modem yedeklemiştim fakat custom rom ve yedekledim rom arasında çok değişim yaptıktan sonra şebeke gitti ama imei hala var muhtemelen telefoncuya götürüp patch atılması gerekiyormuş ne olduğunu bilmiyorum.

Fakat ben tedirgin oluyorum şimdiye kadar aldığım en iyi telefon olduğu için. Eski telefonun romunu ve imei ni efs modem yedeklemiştim fakat custom rom ve yedekledim rom arasında çok değişim yaptıktan sonra şebeke gitti ama imei hala var muhtemelen telefoncuya götürüp patch atılması gerekiyormuş ne olduğunu bilmiyorum.
Benim cihazım kaçak olmadığı için IMEI işlerinden pek anlamıyorum. Ne zaman gidiyor ne zaman gitmiyor, karışık işler.

12 Pro 5G kullanan arkadaşlarımda NFC vardı. Sizinkinde de muhtemelen vardır. Dediğim gibi fake ROM'dan kurtulmaya bakın.

Hayır. Sonu XN ile biten romlar fake oluyor. Hindistan olması için ROM isminin içinde IN olması lazım, sizimkinde MI yazıyor. Yani Global ROM'un fake hali.
SMO(MI)XN mi derken bunu mu kastediyordunuz?

SMO(MI)XN mi derken bunu mu kastediyordunuz?
Evet. MI olunca Global ROM oluyor, IN olunca Hindistan, TR olunca Türkiye, EEA olunca Avrupa. Ama sonundaki XN fake ROM olduğunu doğruluyor. Fake romları telefoncular Çin romu ile gelen cihazların bootloaderini açmaya üşendikleri için attıklarını duymuştum. Çünkü bootloader kilidinin açılması 1 hafta sürüyor.

Evet. Mı olunca global ROM oluyor, ın olunca Hindistan, TR olunca Türkiye, eea olunca Avrupa. Ama sonundaki xn fake ROM olduğunu doğruluyor. Fake ROM'ları telefoncular Çin ROM'u ile gelen cihazların bootloaderini açmaya üşendikleri için attıklarını duymuştum. Çünkü bootloader kilidinin açılması 1 hafta sürüyor.

Sanırım açık yani OEM kilidi.

Screenshot_2024-05-01-20-15-46-064_com.android.settings.png

Ama mi kilit açma durumu diye bir şey de var yani açık mı bilmiyorum ROM atabilir miyim?

Screenshot_2024-05-01-20-13-49-374_com.android.settings.jpg

Rehber hazır mı acaba?
Henüz değil hocam. Yarın ya da sonraki güne hazır olur. Bazı işlerim olduğu için ilgilenmeye vaktim olmadı
Sanırım açık yani OEM kilidi.

Eki Görüntüle 2184004

Ama mi kilit açma durumu diye bir şey de var yani açık mı bilmiyorum ROM atabilir miyim?

Eki Görüntüle 2184005
Bootloader kilidi açık olmadan IMEI yazılamıyor cihaza. Bu sebeple cihazınızın kilidi açıktır

Yeni konular

Geri
Yukarı