SSD'de Erase Count ve Bad Black Count

Beratttss

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar SSD'min S.M.A.R.T raporlarında bu değerler dikkatimi çekti. İyi bir şey olmadıklarını biliyorum fakat bu kadarı fazla mı yoksa normal mi? Aslında performans sıkıntım yok SSD'de.

1524852229381.png

Bir de Crsytal Disk Mark'ta SSD'mi test ettiğimde değerler çok kötü olabiliyorken ATTO Disk'in benchmarkını kullanınca değerler güzel çıkıyor. Hatta bu yüzden garantiye gönderip sorun yok diye geri çevrilmiştim. Bunun nedeni ne olabilir? Bazı programlarda değerler yerlerde sürünebiliyor. Bazı programlarda da değerler istediğim gibi çıkıyor.
Secure erase yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benden daha aktif ve uzun kullanilmis ayni model SSD'den gordum ve saglik %100'deydi. O yuzden biraz tedirgin oldum. Yaklasik 1 aydir bu degerleri kontrol ediyorum. Unexpected power loss count sayisi bilgisayari her kapatip actigimda artiyordu. Temiz kurulum yaptim sorun ortadan kalkti fakat var olan sorunlu count sayisi beni tedirgin ediyor.

Altı üstü 2.4 TB veri yazmışsın. Bir sorun yok.
Haklısınız, çok aktif kullanmadım. Fakat şu bad block count gibi değerler kafama takılmıştı. Çoğu kişide 0 olurken bende 104. Galiba onda da kafaya takılcak birşey yok gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı