Çözüldü SSD'de kullanılabilir alan düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetzsw

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bu işlerden pek anlamadığımdan soruyorum. Ben SSD kullanıyordum ve oyun olarak Valorant ve SonOyuncu var. Bunları yüklediğimde kalan alan 154 idi, şimdi sabah baktım 153'e inmiş. Bu normal bir şey midir? Ayrıca SSD'de Windows klasörü var, bu mu neden oluyor yoksa bu duruma?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taramamı yaptım hiçbir şey çıkmadı ben alanın böyle gitmesinden korktum yani Windows klasörü kendi boyutunu arttırabiliyor mu?
Evet hocam güncellemeler ve uygulama güncelleştirmeleri geldikçe yapar, rahat olunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok teşekkürler onca para biriktirip almıştım bilgisayarımı korktum böyle bir olay olunca :)
Rahat olun, bende 2 hafta önce IdeaPad Gaming 3 aldım ve benimde SSD durduk yere alan arttırıyor. Güncelleme ve yükleme oldukça olan bir şey bu :). Hayırlı olsun bu arada.

Belki aynı sorunu yaşayan ama çözüm yeterli olmamış arkadaşlar vardır. Windows 10 bazen çok fazla geri yükleme noktası oluşturabiliyor. Arama çubuğuna "geri yükleme noktası oluştur" yazarak çıkan programa basın, ardından sıkıntı yaşadığınız sürücüyü seçip "yapılandır" dedikten sonra "sil" deyip oranı %2 %10 arasına getirebilirsiniz.

Belki aynı sorunu yaşayan ama çözüm yeterli olmamış arkadaşlar vardır. Windows 10 bazen çok fazla geri yükleme noktası oluşturabiliyor. Arama çubuğuna "geri yükleme noktası oluştur" yazarak çıkan programa basın, ardından sıkıntı yaşadığınız sürücüyü seçip "yapılandır" dedikten sonra "sil" deyip oranı %2 %10 arasına getirebilirsiniz.
Geri yükleme noktalarını ileriki güncellemelerden sonra siliyor zaten.

Geri
Yukarı