SSD'de nasıl yer açılır?

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
240GB SSD diskim var bunun zaten 20GB falan kullanılmıyor toplam alan 222 GB diyor bunun 25 GB Windows dosyaları.
60GB LoL ve Valorant oluşturuyor Riot Games adlı klasörde 25GB Xbox'da oynadığım oyun var 1 tane başkada bir uygulama oyun falan yüklü değil.

İndirilenler boş belgelerim boş yani C diskinde bulunan bütün dosyaları temizliyorum temp klasörlerini falanda temizliyorum ama kayıp depolama alanım mevcut 70GB'da boş yer var bunları topladığınız zaman 200GB yapıyor 20-25GB arası diskimde depolama alanım kayıp Windows'un arama kısmına disklerim yazınca temizlemeye giriyorum çöp dosya olarak 15GB dosya gösteriyor ancak tıkladığımda hiçbir dosya gözükmüyor neden böyle bir sorun var?

Wiztree programı ile diskini detaylı bir şekilde görüp gereksiz dosyaları silebilirsin. Zamanında benim çok işime yaramıştı belki senin de işine yarar.

Win+rden ayrı ayrı prefetch, temp, %temp% yazıp klasörleri komple temizleyerek birkaç GB'lık yer açabilirsin.
Hepsi temiz o klasörde ki
Çöp kutun temiz mi?
Evet temiz
Bu Bilgisayar > SSD (Hangi diskten bahsediyorsanız) Sağ tık > Özellikler > Kapasite'de kaç gb yazıyor?
1694588665465.png

Üreticiler 1000 MB = 1GB eşitliğini kullanırken bilgisayar 1024MB =1GB eşitliğini kullanır.

Bkz.

Evet zaten öyle hesapladım benim de 250GB SSD'im var ama 222 GB gözüküyor bunda sorun yok ama yine içinde bir şeyler var şimdi bir arkadaşın dediği programı indirdim.
;şöyle dosyalar var bunlar önemli mi?

1694589559978.png

Evet zaten öyle hesapladım benim de 250GB SSD'im var ama 222 GB gözüküyor bunda sorun yok ama yine içinde bir şeyler var şimdi bir arkadaşın dediği programı indirdim.
;şöyle dosyalar var bunlar önemli mi?

Eki Görüntüle 1942342
SYS dosyaları, Windows işletim sistemi ve MS-DOS uygulamalarında kullanılan “Sistem dosyalarıdır”. Bu dosyalar doğrudan açılamaz ve cihazın sürücüsünden ve yapılandırmasından oluşur. SYS dosyaları, işletim sisteminin temel işlevlerinin dosyalarını içermekten sorumludur. Anlayacağınız sistem dosyaları olduğundan silmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı