SSD'de okuma mı yoksa yazma hızı mı yüksek olmalı ?

omer3175

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü pc için ssd almayı düşünüyorum. Hızlı bir sistem için okuma hızımı yüksek olmalıdır? Yoksa yazma hızı mı? Ayrıca ssd yi masaüstüne sorunsuz takabilirimyim. Pc 2 yıllıktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü pc için ssd almayı düşünüyorum. Hızlı bir sistem için okuma hızımı yüksek olmalıdır? Yoksa yazma hızı mı? Ayrıca ssd yi masaüstüne sorunsuz takabilirimyim. Pc 2 yıllıktır.
SSD'yi sorunsuz takabilirsin. Tabii elinde SATA kablosu olması lazım ki büyük ihtimalle vardır.
Gelelim diğer soruya. Okuma hızı genelde daha yüksek olur. Yazma hızı daha fazla olan SSD var mı hiç bilmiyorum.
Sen direk Samsun 850 EVO al bak rahatına.

SSD'yi sorunsuz takabilirsin. Tabii elinde SATA kablosu olması lazım ki büyük ihtimalle vardır.
Gelelim diğer soruya. Okuma hızı genelde daha yüksek olur. Yazma hızı daha fazla olan SSD var mı hiç bilmiyorum.
Sen direk Samsun 850 EVO al bak rahatına.
Sandisk in ssd plus 120 gb işimi görürmü. Üzerinde sadece sistem olacak okuma 520 yazma 150-200

Yazma hızı başka diskten SSD'ye aktarılan dosyanın kaç MB hızda atılacağını, okuma hızı da SSD'nin içindeki programların kaç MB hızda okunulacağını belirtir. (Tam tersi de olabilir, bilen varsa düzeltirse sevinirim.) Onun dışında okuma yazma hızına göre SSD almak ikinci planda kalmalı bence, IOPS değerlerine de bakmak gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı