SSD'den Boot Ederken Siyah Ekran

mehmetbaruk

Hectopat
Ekte gördüğünüz gibi sol.

15874693553401589739443.jpg

Üstteki yanıp sönen kısa çizgi dışında hiçbir işaret yok. Bilgisayarı kurunca ve çalıştırınca bir anda böyle kaldı. BIOS'a girdim, sadece 1TB hard diski gösteriyor. SSD'den eser yok :( Bazen SSD'yi gösteriyor sonra Boot Menu'den SSD'yi seçince yine bu ekran geliyor. Kabloları değiştirdim, hard disk kablolarini SSD'ye, SSD'yi diğerine taktım yine olmadı. Nasıl çözülecek bu dostlar...
Güncelleme: SSD'yi görüyor ancak hala o kısa alt tire çizgisi geliyor ve Boot menüden SSD'yi secsem de bir şey değişmiyor ... :/

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İlk soru: SSD'de işletim sistemi kurulu mu?
  • İkinci soru: Kurulu Windows UEFI modda mı kurulu?
    • Cevap Evet ise: UEFI Windows kurulumunda SSD değil, Windows Boot Manager seçilir.

İlk soru: Evet, SSD'de Windows 10 kurulu.
İkinci soru: UEFI'ın ne oldugunu bilmiyorum ancak BIOS'a girince UEFI BIOS Utility diyor. Windows Boot Manager'ı nasıl yapacağım Recep abi biraz daha açar misinorayi? Şu zamana kadar sorunsuz kullanıyordum bir anda açınca böyle oldu.
Ek: Şöyle bir BIOS menüsü var bu arada:

15874721638701814332145.jpg

Daha bulanık çekemedin mi?

F7'ye bas, Advanced moda gir. Oradan Boot sekmesine gel. Orada UEFI'nin devrede olduğundan emin ol. Değilse devreye al.

Sonra da Boot sıralamasında Windows Boot Manager ilk sıraya al.

Anakart modelini yazma zahmetinde bulunsaydın, üstünden hiçbir yazı okunmayan bu gereksiz foto yerine, sana daha detaylı bir cevap verebilirdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı