SSD'den sistem nasıl başlatılır?

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamünaleyküm. Malum geçen gün eski bilgisayarım için yükseltme konusu açmıştım. Orada SSD alma konusunda karar kılmıştık. Bende bugün gidip Adata SU650 120GB SSD'yi aldım. Kasaya taktım ama diski başlatma kısmında takıldım. Hangisini seçmem gerekiyor bilmedim. Araştırdığıma göre GPT olarak seçersem UEFI kullana biliyormuşum. MBR eski sistemler içinmiş. Benim sistemim de epey eski. Anakartın UEFI desteklediğini düşünmüyorum. Yine de sistemi aşağıya yazacağım. Bu iki seçenekten hangisini seçmeliyim? (Bu arada SSD'ye Windows kuracağım.)
Sistem;
Intel Pentium 4 3.20Ghz CPU
NVIDIA GeForce 7300LE GPU
Gigabyte GA-945PL-S3 anakart.

Sistem bu şekilde. Anakart eski olduğu için MBR seçeceğim sanırım. Ama sizlerin yardımını bekliyorum.

Screenshot_1.png

Bilgisayarcı mahalle bilgisayarcısı değildi, merak etmeyin.
Kronik sorunlu olduğundan satamadığı SSD'yi size tabiri caizse iteleyen adamdan hayır gelmez. Bir daha gitmeyin mümkünse.

Konu hakkında ise @Mansion 'un dediğini yapın.

Kronik sorunlu olduğundan satamadığı SSD'yi size tabiri caizse iteleyen adamdan hayır gelmez. Bir daha gitmeyin mümkünse.
İteleme durumu olmadı. Kingstone, Samsung markaları da vardı, onları da önerdi. Bütçem onlara yetmediği için ben bunu tercih ettim. Sizde konu dışı mesaj yazmazsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı