SSD'den SSD'ye klon işlemi yapmak

hollowdalton

Hectopat
Merhaba, 120 GB'lik SSD kullanıyordum. Boyutu yeterli gelmemeye başladığı için Kingston A2000 500GB M.2 SSD'yi satın aldım. Eski SSD içindekileri yeni M.2 SSD'ye klonlamak istedim. Technopat'ın videosundaki adımları uyguladım. Klonlama yapılamadı, bir şeyler ters gitti yazısı çıktı. Restart attığımda ise "reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a Key" yazısı geliyor. BIOS'a girdiğimde iki SSD'yi de gösteriyor. Ancak Windows'u açamıyorum. Bunu düzeltmenin bir yöntemi var mı?

Merhaba, 120 GB'lik SSD kullanıyordum. Boyutu yeterli gelmemeye başladığı için Kingston A2000 500GB M.2 SSD'yi satın aldım. Eski SSD içindekileri yeni M.2 SSD'ye klonlamak istedim. Technopat'ın videosundaki adımları uyguladım. Klonlama yapılamadı, bir şeyler ters gitti yazısı çıktı. Restart attığımda ise "reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a Key" yazısı geliyor. BIOS'a girdiğimde iki SSD'yi de gösteriyor. Ancak Windows'u açamıyorum. Bunu düzeltmenin bir yöntemi var mı?

Rufus'tan baştan kurmanız gerek. Başka bir bilgisayardan bir flash belleğe Windows'u rufuslayın. M.2 SSD'ye kurun. Ardından kalan dosyaları M.2 SSD'ye taşırsınız.

Az önce M.2 SSD'ye baştan Windows kurdum. Daha sonra eski SSD'yi bağladım. SSD'yi görmedi. Disk yönetiminden SSD'yi başlat yaptım. İçine giremiyorum. Dosya geri getirme programıyla tarattığımda bütün dosyalarım gözüküyor. Ancak kurtarma işlemi yapamıyorum. M.2 SSD'ye klonlanmamış ve eski SSD'de açılmıyor. @Yosef @tirabzonun_kaymagi

Son düzenleme:
Az önce M.2 SSD'ye baştan Windows kurdum. Daha sonra eski SSD'yi bağladım. SSD'yi görmedi. Disk yönetiminden SSD'yi başlat yaptım. İçine giremiyorum. Dosya geri getirme programıyla tarattığımda bütün dosyalarım gözüküyor. Ancak kurtarma işlemi yapamıyorum. M.2 SSD'ye klonlanmamış ve eski SSD'de açılmıyor. @Yosef @tirabzonun_kaymagi
Erişemiyorum derken ? Bilgisayarımda görünmüyor mu ? Erişim engellendi hatası mı alıyorsunuz ? Bir de SSD'yi başka bir bilgisayarda deneyin.

Erişemiyorum derken? Bilgisayarımda görünmüyor mu? Erişim engellendi hatası mı alıyorsunuz? Bir de SSD'yi başka bir bilgisayarda deneyin.

Şöyle BIOS'ta gözüküyor. Disk yönetiminde gözüküyor ama içine giremiyorum. Easeus ile içindekileri görebiliyorum Recovery yapmak için tarattığımda ancak hiçbir şeyi alamıyorum.

Bilgisayarıma girin. SSD sağ tıkla özelliklere girin. Orada araçlar bölümünden göreceksiniz.

SSD'sadece disk yönetiminde görünüyor. Bilgisayarımda gözükmüyor. 111GB olan SSD.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı