SSD'den veri kurtarma nasıl yapılır?

Yardımcı olur musunuz? Şu an çok kötü durumdayım. SSD'yi iki bölüme ayırmıştım. Bir bölümde Windows ve yıllardır geliştirdiğim projeler vardı. Diğer bölüm boştu ve Pardus kurmaya çalıştım. Disk soracak diye beklerken birden SSD'yi temizleyip kuruluma başladı. Laptopu hemen kapattım. BIOS'tan baktım. Her şey silinmiş. Kafayı yemek üzereyim kaç yıllık emeklerim gitti. Kurtarmanın bir yolu var mı?

Veri kurtarma programları HDD için iyi çalışırlar ama SSD'lerde veri gözükse bile bozuk olabilir adınıza çok üzüldüm aynı durumu bende yaşamıtım Linux kurarken ama önemli verilerim yoktu. Hayati meseleyse veri kurtarma şirketlerinden başka çözüm yok gibi. HDD de veriler tam silinmez SSD de tam silinir isterseniz son bir çare program kurup deneyin belki birkaç şey çıkabilir.

Tamamdır sağolasınız.Programları deneyeceğim olmazsa o kurtardıklarını söyleyen sitelerden birine gönderirim.Lise sona gidiyorum.Ve android geliştirme ile ilgileniyorum.Çoğu uzun zaman boyunca uğraştığım projeler içindeydi.

Umarım ulaşabilirsiniz. Size ders olsun bir daha bu tarz işlerden önce yedeklerinizi alın. Benim de başıma geldi 2 ayrı disk vardı birinde Windows vardı diğerine Linux kurunca bootloader silindi. Verilerimi aldığım için sorun olmamıştı.

Geri
Yukarı