NVMe SSD'den Veri Kurtarma

qwerty_dr

Kilopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
M.2 NVMe SSD performans verileri hiptonize edici özellikte. Öyle ki, bu verilerden sonra SATA SSD'lere burun kıvırır olduk :)

Her şey iyi hoş da bir nokta kafama takıldı. Diyelim ki anakart arızası çıktı ve bilgisayar açılamaz oldu. NVMe SSD'den verileri nasıl kurtaracağız?

Bildiğim kadarı ile SATA portuna bağlayamayız. USB'den de bağlamak için harici kutu da yok. Başka bilgisayarın m.2 yuvasına taksak işletim sisteminin boot dosyaları farklı olduğu için o bilgisayardan da açamayız kartı. (Her yerde NVMe destekli M.2 SATA portlu bilgisayar olmadığını belirtmeme gerek yok sanırım. Bulsak bile kim laptopunu bizim için açtırıp dağıttırır.)

Geriye tek seçenek kalıyor teknik servise verip ücret karşılığında veri kurtarmak ki bu da bir dünya masraf.

Gözden kaçırdığım bir nokta varsa aydınlatırsanız sevinirim.

O kadar aradım taradım bulamadım; NVMe SSD'leri SATA portuna bağlamak için bir dönüştürücü var mı?

Eğer yoksa SATA SSD'ler çok daha güvenli sonucu çıkıyor buradan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı