SSD'li bilgisayar donuyor

Mithranlia

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selamlar, yakın zamanda bir laptop aldık ve 250GB SSD bulunuyor. Laptop olduğu için çok performans beklemiyordum ama Google Chrome açık halde LoL'de maç beklerken arkada Epic Games Launcher'a bakıyordum, onda bile donmalar, kasmalar başlıyor. Hatta fare ile bir yere tıkladığımda bazen komutu almıyor. Görev yöneticisini açtığımda ise böyle aşırı yük gözükmüyor da. UEFI Windows var, açılma süresi 20 saniye gibi. Bu ilk kez yaşanmıyor, neredeyse saçma yerlerde bile kasıyor. Wildfire oynuyordum SSD'ye kurulu, yüklenme ekranı sonrası da kasıyor. Acaba SSD sorunlu olabilir mi? Yoksa sadece ben abartıyor muyum? (SSD dolu değil)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 49
Selamlar, yakın zamanda bir laptop aldık ve 250GB SSD bulunuyor. Laptop olduğu için çok performans beklemiyordum ama Google Chrome açık halde LoL'de maç beklerken arkada Epic Games Launcher'a bakıyordum, onda bile donmalar, kasmalar başlıyor. Hatta fare ile bir yere tıkladığımda bazen komutu almıyor. Görev yöneticisini açtığımda ise böyle aşırı yük gözükmüyor da. UEFI Windows var, açılma süresi 20 saniye gibi. Bu ilk kez yaşanmıyor, neredeyse saçma yerlerde bile kasıyor. Wildfire oynuyordum SSD'ye kurulu, yüklenme ekranı sonrası da kasıyor. Acaba SSD sorunlu olabilir mi? Yoksa sadece ben abartıyor muyum? (SSD dolu değil)
SSD'nin modelini öğrenip orjinal okuma yazma hızını öğrenebilir misiniz ?

Firmware güncelleştirmesi yapmayı deneyin. Bazen düzelebiliyor. Kendi SSD'me Windows kullanmadığım için yapamıyorum, o da donuyor. :(

SSD'nin modelini öğrenip orijinal okuma yazma hızını öğrenebilir misiniz?

CrystalDiskInfo'dan baktım lakin "HFM256GDJTNG-8310A 256, 0 GB" isminde bir SSD bulamadım. Nasıl yapabilirim?

Sorunun SSD ile bağlantılı olduğunu nereden biliyorsunuz? RAM yetmiyor olabilir sistemi yazın.

Sisteminiz nedir? (İşlemci, RAM, ekran kartı, işletim sistemi versiyonu)

RAM: 8 GB(%65-70 gibi oluyor beklerken)
Ekran kartı: GTX 1650.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.
İşlemci: 3550H

Geri
Yukarı