SSD'li bilgisayarım geç açılıyor

Berken ATAŞÇI

Kilopat
Yer
Burada
Daha fazla  
Selamlar, yeni bilgisayar aldım. İçinde SSD var ve çok geç açılıyor, daha doğrusu şöyle. Bir ekran geliyor 1-2 dk sonra hemen açılıyor. Bu ekran nedir, nasıl gider?

20191114_192751.jpg

20191114_192755.jpg

20191114_192751.jpg

BIOS'a girin ve Windows kurulumunuz UEFI ise Boot sıralamasında en başa Windows Boot Manager girdisini alın. Eski tip kurulum ise Windows kurulu diski ilk sıraya alın.

BIOS'ta disk gözükmüyorsa bozulmuş olabilir. Zira bu ekrana bakacak olursak sistem boot edecek bir disk bulamıyor. Tabi bunun sebebi UEFI/Legacy ayarı da olabilir.

Galiba olay şu ;
PXE, bilgisayarda saklama birimlerine ihtiyaç olmadan, ağ kartları vasıtasıyla bilgisayarın açılmasını sağlayan bir ortamdır. PXE ortamı, DHCP ve BOOTP protokollerini kullanarak ağa bağlanırken, TFTP protokolü yardımıyla da gerekli önyükleme programını yükleyerek işletim sisteminin açılmasını sağlar.
Yani boot menüsüne gidip ve Windowsun olduğu diski birinci sıraya alabilirsin.

Dostum bios ayarlarına girip oradan başlatma önceliğine SSD'yi getirmen gerek, LAN üzerinden başlatmayı deniyor önce, sonra SSD'ye geçiyor.

İşletim sisteminiz SSD'ye kurulu mu? Emin miyiz?
evet başka depolamam yok
acaba sizi kazıkladılar mı ssd ayağına :D
:D pek sanmıyorum biraz bilirim nasıl bir şeydir :D
Sistem icinde hazir yuklu mu geldi yoksa sen mi yeni format attin kardesim? Hazir geldiyse temiz bir format atip tekrar denersen sorun cozulur diye dusunuyorum
yok hayır sistemi ben kurdum
Galiba olay şu ;
PXE, bilgisayarda saklama birimlerine ihtiyaç olmadan, ağ kartları vasıtasıyla bilgisayarın açılmasını sağlayan bir ortamdır. PXE ortamı, DHCP ve BOOTP protokollerini kullanarak ağa bağlanırken, TFTP protokolü yardımıyla da gerekli önyükleme programını yükleyerek işletim sisteminin açılmasını sağlar.
Yani boot menüsüne gidip ve Windowsun olduğu diski birinci sıraya alabilirsin.
tam anlamadım ama mantııklı :D
BIOS'a girin ve Windows kurulumunuz UEFI ise Boot sıralamasında en başa Windows Boot Manager girdisini alın. Eski tip kurulum ise Windows kurulu diski ilk sıraya alın.

BIOS'ta disk gözükmüyorsa bozulmuş olabilir. Zira bu ekrana bakacak olursak sistem boot edecek bir disk bulamıyor. Tabi bunun sebebi UEFI/Legacy ayarı da olabilir.
teşekkürler yaptım çok da zor değilmiş aslında mükkemelsiniz :)

[/QUOTE]

nasıl yaptın anlatır mısın
[/QUOTE]

nasıl yaptın anlatır mısın

Geri
Yukarı