SSD'li laptopa hangi Windows sürümü kurulmalı?

Berjriko

Decapat
Daha fazla  
1649773921723.png

120GB SSD ve 150GB HDD var fakat RAM düşük ve işlemci eski oyun performanslarım çöp. İnternette biraz gezindim ve herkes şöyle diyor: SSD varsa Windows 10, yoksa 8.1 veya 7 fakat kimse SSD + düşük sistemle ilgili bir şey söylememiş. Biraz yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya modlu Windows 10 kullanın. Ya da normal Windows 8.1. 3.5GB RAM Windows 10 için yetmez.

Windows 7 Ultimate veya Windows 8.1 öneririm. Veya şöyle de yapabilirsin Windows 10'un tüm servislerden arındırılmış hafif bir sürümü vardı ismi aklıma kalmadı onu da yükleyebilirsin.

Eki Görüntüle 1357631

120GB SSD ve 150GB HDD var fakat RAM düşük ve işlemci eski oyun performanslarım çöp. İnternette biraz gezindim ve herkes şöyle diyor: SSD varsa Windows 10, yoksa 8.1 veya 7 fakat kimse SSD + düşük sistemle ilgili bir şey söylememiş. Biraz yardımcı olursanız sevinirim.

Windows 10 idealdir güncel istiyorsanız 11 kurun ama tabii oyunlar vs. Kaç FPS verir bilemem ben genelde 20,30 alıyorum

Windows 7 Ultimate veya Windows 8.1 öneririm. Veya şöyle de yapabilirsin Windows 10'un tüm servislerden arındırılmış hafif bir sürümü vardı ismi aklıma kalmadı onu da yükleyebilirsin.

Arkadaşın bahsettiği Windows 10 sürümü yanılmıyorsam ghost spectre olmalı. Performansı kesinlikle yükseltir ama güvenlik sorunları ya da farklı sıkıntılar çıkarabilir.

Windows 8.1 öneririm 10 da kurabilirsiniz ama diğer sistem özelliklerinizi zorlayabilir. Eğer isterseniz Linux bir dağıtımda kullanabilirsiniz eğer oyunlarla çok fazla işiniz yoksa.
(Riskli alternatifler:
Windows 7 kullanabilirsiniz ama artık destek yok güvenlik sorunları ve destek sorunları yaşarsınız.
Modlu Windows sürümleri ile Windows 10 ve 11'i çok rahat açarsınız PC'niz kasmaz ama Update almakta ve yapan kişinin içine zararlı koyup koymadığını bilemeyeceğiniz için güvenlik sorunları oluşabililr.)

Ghost spectre versiyonunu kurarsan orijinal Minecraft Launcher açılmaz haberin olsun. Veya Microsoft Store ile ilgili bir işin çıkarsa veya sadece Xbox uygulaması üzerinden indirebileceğin bir oyun olduğunda ortada kalırsın. Steam kullanırım diyorsan veya korsan oynarım diyorsan geçebilirsin orası ayrı.

Windows 10 idealdir güncel istiyorsanız 11 kurun ama tabii oyunlar vs. Kaç FPS verir bilemem ben genelde 20,30 alıyorum
yardımın için teşekkürler fakat bilgisayarım 11 desteklemiyor
arkadaşlar 11 geçebilirsin diyorsunuz fakat 11 desteklemiyor bilgisayar anakartımı vermeyi unutmuşum gigabyte ga-78lmt-s2 rev 1.2 dx 10 destekliyor 11 yok

Yeni konular

Geri
Yukarı