SSD'li sistem 30-35 saniyede açılıyor

laptop mu masaüstümü başlangıç hizmetlerinde kaç program var bunların hepsi etkiliyor.
Hocam sorun Bios ekranında 20-25 saniye beklemesi. Windows 5 saniyede açılıyor. Başlangıçta hiçbir program yok sadece geçen hafta discordu ekledim. Sorun hep vardı.
BX500 serisi SSD'ler kronik sıkıntılara sahip. O yüzden de oluyor olabilir. Görev yöneticisinden başlangıç sekmesine bakın bir. Açılışı etkileyen programların yanında "Yüksek" yazıyor. Onları kapatıp deneyin bir de.
Şuanlık SSD'de hiçbir sıkıntı yok. 30 derece. Sağlık 99. Her taramayı yaptım sorun yok.
Aynı SSD bende de var. Sorunlu bir SSD'li. Sıcaklık değerlerine bakınız. Düzgün çalışmadığında 2. SSD olarak kullanıyorum yani yedekler için.
Hocam neredeyse tüm SSD'ler de bu durum mevcut. Benim merak ettiğim niye BIOS ekranında bu kadar bekliyor?

Son düzenleme:
Hocam sorun Bios ekranında 20-25 saniye beklemesi. Windows 5 saniyede açılıyor. Başlangıçta hiçbir program yok sadece geçen hafta discordu ekledim. Sorun hep vardı.

Şuanlık SSD'de hiçbir sıkıntı yok. 30 derece. Sağlık 99. Her taramayı yaptım sorun yok.

Hocam neredeyse tüm SSD'ler de bu durum mevcut. Benim merak ettiğim niye BIOS ekranında bu kadar bekliyor?
Tüm SSD'ler de bu durum mevcut derken 🤔 Bende şahsen 6 saniye de açılıyor bilgisayar. SSD üzerine kurulu

Reis virüs olabilir. Kaspersky 30 Günlük deneme sürümünü indir. Zaten direk hata olarak gözükür. Şuan kullandığım laptop ta da olmuştu. Eski laptop ama virüslü halinden daha hızlı açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı