SSD'nin 65 Derece Olması

Daha fazla  
Adata SU650 120 GB SSD aldım. Bilgisayara taktım Windowsu kurdum, boştayken 65 derece oldu. Söküp tekrardan HDD'ye Windows kurdum. Sorunlu mu SSD?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Adata XPG SX950U model bir SSD var. Yük altında 55-65 derecelere çıkıyor. Sandisk SSD Plus ise en fazla 60 oluyor. Kingston olan 55'in üzerine pek çıkmıyor. Mini ITX kasa kullanıyorum, değerler bu şekilde. Sizinki de normal bence. 70'in altında kalmasına özen gösterin. Konumunu biraz daha hava akışının olduğu bir pozisyona getirirseniz biraz fark eder.
Adata marka SSD kullanan arkadaşlar da yük altında ve boşta iken sıcaklık değerlerini yazarlarsa genel durumu öğrenmiş oluruz. Sanırım bu markanın SSD'leri birazcık daha sıcak çalışıyor diğerlerine göre.

Son düzenleme:
Boşta 65 derece olması hiç mantıklı değil. HDD'de değerler ne durumda ?
40 civarı.
Bende de Adata XPG SX950U modeli bir SSD var. Yük altında 55-65 derecelere çıkıyor. Sandisk SSD Plus ise en fazla 60 oluyor. Kİngston olan 55'in üzerine pek çıkmıyor. Mini ITX kasa kullanıyorum, değerler bu şekilde. Sizinki de normal bence. 70'in altında kalmasına özen gösterin. Konumunu biraz daha hava akışının olduğu bir pozisyona getirirseniz biraz fark eder.
Adata marka SSD kullanan arkadaşlar da yük altında ve boşta iken sıcaklık değerlerini yazarlarsa genel durumu öğrenmiş oluruz. Sanırım bu markanın SSD'leri birazcık daha sıcak çalışıyor diğerlerine göre.
Boşta 65 fazla bence ya. Forumda bakıyorum 33 35 derece alanlar var.

Anlık değerler şöyle bende:

ssd.JPG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı