SSD'ye Geçiş Sonrası Windows'un Çökmesi

Mr. Beko

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Yakın zamanda temiz bir formatla HDD'den SSD'ye geçtim. Performans artışı inanılmaz fark ediyor öncelikle onu fark ettim.
Fakat şu anda bilgisayarımda toplasan etsen en fazla 12-13 tane program kurulu ve çoğu zaman hiçbirini düzgün bir şekilde kullanamıyorum. Kafalarına göre bazen açılmıyorlar kısayola tıkladığımda Windows yanıt vermemeye başlıyor. Eskiden sadece ihtiyacım olduğunda kullandığım görev yöneticisi şu an hep masaüstünün bir kenarında açık ve işin garip tarafı en çok da görev yöneticisi çöküyor. Bazen bilgisayarı açtığımda Windows'un açılması yaklaşık 3-4 saat sürüyor. Bir program klasörünü silmeye çalıştığımda yaklaşık 1 saatte sildiği de oluyor. Telefonumu bağlayamıyorum çünkü iTunes'un açılması yaklaşık 20 dk sürüyor ve istisnasız ilk 3 açılışında crash veriyor. Yüklü olan tek oyunum şu an League of Legends ve onu da günde sadece bir kere oynayabiliyorum çünkü ilk oyundan sonra hep çöküyor ve hiç açılmıyor, reset atsam bile. Ve özellikle dosya yöneticisi çoğu zaman yanıt vermiyor ve cidden sinir bozucu olabiliyor. Fakat bu sorunlar olmadığı sürece SSD'ye geçtiğimden beri aldığım performanstan gayet memnunum. Ve dikkat ettiğim kadarıyla çöken programlar HDD'ye kurulu olanlar. Bütün bu olumsuzlukların sebebi nedir yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Araştırdım fakat benzer bir sorun yaşayan birine rastlamadım. Şimdiden teşekkürler...
  • SSD: HyperX Fury 120GB 500/500
  • HDD: WD Caviar Blue 1TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı