SSD'ye geçişte disk klonlama temiz kurulum kadar sağlıklı mı?

Aydinhakan

Kilopat
Daha fazla  
Halihazırda kullandığım Toshiba OCZ TR200 SATA3 SSD'den beklediğim verimi alamadığım için birkaç gün önce Techopat YouTube kanalında incelemesi yapılan Corsair MP510 M2 SSD'ye geçiş yapmaya karar verdim. Yarın yeni SSD'nin montajını yapacağım baştan format atmak yerine SSD kolanlama yapmak çok daha pratik ancak SSD'den maksimum performansı almak istediğim için klonlama işleminin temiz kurulum kadar sağlıklı olup olmadığını konusunda şüphelerim var. Birde Corsair marka SSD de Samsung Data Migration programını kullanabilirmiyim? Konu ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.

Klonlamayı tavsiye etmem. Ben de haziranda almıştım bir ssd. Macrium reflect adlı yazılımla hdd den klonladım. Şuan crack windows kullanıyorum.
Halihazırda kullandığım Toshiba OCZ TR200 SATA3 SSD'den beklediğim verimi alamadığım için birkaç gün önce Techopat YouTube kanalında incelemesi yapılan Corsair MP510 M2 SSD'ye geçiş yapmaya karar verdim. Yarın yeni SSD'nin montajını yapacağım baştan format atmak yerine SSD kolanlama yapmak çok daha pratik ancak SSD'den maksimum performansı almak istediğim için klonlama işleminin temiz kurulum kadar sağlıklı olup olmadığını konusunda şüphelerim var. Birde Corsair marka SSD de Samsung Data Migration programını kullanabilirmiyim? Konu ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.

Klonlamayı daha önceden tecrübe etmiş biri olarak diyorum ki klonlamadan uzak durunuz. En sağlıklısı sıfırdan temiz bir kurulum yapmaktır.
Samsung Data Migration yazılımı yalnızca Samsung SSD'leri destekler. Bir bilgisayar üreticisi tarafından sağlanan veya diğer kanallardan sağlanan OEM depolama aygıtları desteklenmez.

Dediğiniz gibi en mantıklısı tekrar temiz kurulum yapmak.
Klonlamayı tavsiye etmem. Ben de haziranda almıştım bir ssd. Macrium reflect adlı yazılımla hdd den klonladım. Şuan crack windows kullanıyorum.
Crack Windows kullanmanızın nedeni nedir. Format sonrası eski lisans anahtarını tanımadı mı sistem?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı