SSD'ye geçişte HDD verilerini koruma

berkayy1234

Hectopat
Yeni bir SSD aldim ama HDD'deki dosyalar silinsin istemiyorum. SSD'ye Windows kursam HDD'ye dokunmadan iki diskte de Windows olması problem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosda "Boot secure" seçeneği "Off" , BIOS mode " Legacy " veya "UEFI and Legacy" olarak seçilirse yaşamazsın. Tabi birde "Boot options" dan boot diskini SSD göstermen lazım.

Bu ayarlar dışında sistemde herhangi bir 2. bootable disk bulundurmak performans açısından gülü sevip dikenine katlanmaktır.

Biosda "Boot secure" seçeneği "Off" , BIOS mode " Legacy " veya "UEFI and Legacy" olarak seçilirse yaşamazsın. Tabi birde "Boot options" dan boot diskini SSD göstermen lazım.

Bu ayarlar dışında sistemde herhangi bir 2. bootable disk bulundurmak performans açısından gülü sevip dikenine katlanmaktır.
Bu adımları yaptığımda bana büyük bir problem çıkarmaz değil mi ? Çünkü tekrar yüklemem gereken okadar çok uygulama var ki uğraşmak istemiyorum :)

Bu adımları yaptığımda bana büyük bir problem çıkarmaz değil mi ? Çünkü tekrar yüklemem gereken okadar çok uygulama var ki uğraşmak istemiyorum :)
Geç yazdığım için kusura bakma bir süredir çok yoğunum , soruna gelecek olursak başına gelecek en büyük sorun bu yaptığın ayarı geri almak olur.Veri kaybı yaşaman için bu adımın herhangi bir fonksiyonu yok

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı