SSD'ye günde 2 defa format atmak zarar verir mi?

hasan_gul

Hectopat
Selamün aleyküm arkadaşlar, ben rahat 1.5 veya bilemediniz 1 senedir format atmıyordum SSD HDD ama son birkaç gün önce bir drivereasy programını kontrol etmek için kurdum neredeyse tüm Driver'ı güncelledi ve içine etti koydu. Ondan sonra da sürekli mavi ekran verdi durdu, tam ayarlayacağım mavi ekran, tam bir şey yapacağım mavi ekran hatası, bundan sonra formatlamaya başladım.

Windows 10 Pro kurulumu yaptım ama çizim programını kurdum ama bir şey çakıştı mavi ekran verdi tekrar kurulum yaptım.
Tekrar çizim programı kurdum bu sefer de olmadı. Windows10'da mavi ekran verdi tekrar format attım.
En sonra kurulumu yaptım 5 nci kez aynı hafta içinde.

Bu sefer tam oldu dedim kitlenmeler ve donmalar oldu mouse mı sıkıntı var derken virüs çıktı.
Neyse CCleaner ile temizlik yaptım.
Şimdilik iyi gibi.

Peki arkadaşlar SSD bu şekilde hata verir mi?
Virüs girmiş ama temizledim dün sürekli kitleniyordu ama disk birleştirici yaptım ve HD ture programından da baktım herhangi bir sıkıntı yok gibi, şu an iyi hiç taklmalar ve donmalar kasmalar olmadı çok şükür, bir an SSD HDD bir şey oldu sandım alacak param da yok şimdi.
Peki aynı günde SSD 2 defa format zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam yine virüs var gibi windows defender ile kadlırdım ama nasıl giriyor bu şekilde anlamadım yani sinir oluyorum yine aradı durup dururken takılıyor bazen en ason avg internetsecurity 2020 kurdum hala virüsü bulamadı galiba

Hocam ben SSD'ye 1 günde 3 kez format attığımı biliyorum ben bir sıkıntı yaşamadım ama mavi ekran hatasını ne yüzünden verdiğini bilmiyoruz o yüzden her seferinde format atmak bir çözüm olmaz.
Mavi ekran hatasının neden verdiğini bildirirsen elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. Mavi ekran hatasının yerini bu şekilde bulabilirsin.

Selam hocam Çizim CAD ve grafik programları kurduktan sonra oluyor bnm işimde CAD programları kurduktan sonra oluyor hocam şimdi yine ara kitleniyor virüs var ama silemiyor avg internet security 2020 şimdi tutukluk yapıyor bilgisayarım
o zaman bu tutukluk yani kasma donma bu kadar olurmu ya bana yardımcı olurmuusnuz

Selamün aleyküm arkadaşlar, ben rahat 1.5 veya bilemediniz 1 senedir format atmıyordum SSD HDD ama son birkaç gün önce bir drivereasy programını kontrol etmek için kurdum neredeyse tüm Driver'ı güncelledi ve içine etti koydu. Ondan sonra da sürekli mavi ekran verdi durdu, tam ayarlayacağım mavi ekran, tam bir şey yapacağım mavi ekran hatası, bundan sonra formatlamaya başladım.

Windows 10 Pro kurulumu yaptım ama çizim programını kurdum ama bir şey çakıştı mavi ekran verdi tekrar kurulum yaptım.
Tekrar çizim programı kurdum bu sefer de olmadı. Windows10'da mavi ekran verdi tekrar format attım.
En sonra kurulumu yaptım 5 nci kez aynı hafta içinde.

Bu sefer tam oldu dedim kitlenmeler ve donmalar oldu mouse mı sıkıntı var derken virüs çıktı.
Neyse CCleaner ile temizlik yaptım.
Şimdilik iyi gibi.

Peki arkadaşlar SSD bu şekilde hata verir mi?
Virüs girmiş ama temizledim dün sürekli kitleniyordu ama disk birleştirici yaptım ve HD ture programından da baktım herhangi bir sıkıntı yok gibi, şu an iyi hiç taklmalar ve donmalar kasmalar olmadı çok şükür, bir an SSD HDD bir şey oldu sandım alacak param da yok şimdi.
Peki aynı günde SSD 2 defa format zarar verir mi?

Sıfırlamanız lazım yoksa kapanır bir daha açılmaz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı