SSD'ye herhangi bir şey inmemesine rağmen 41 GB dolu gösteriyor

furkanozsoy22

Decapat
Daha fazla  
Merhaba her zamanki gibi bir hata ile karşılaştım. Dün akşam PUBG adlı oyunu indirdikten sonra SSD'me baktım ve 118 GB olduğunu gördüm. Bu sabah PC'yi açtım gene 118'di şimdi PC'yi açtım bir anda 77'ye düşmüş. 41 GB ne yemiş olabilir lütfen yardım eder misiniz?

Bende aynı olay steam mover ile bir oyunu diğer diske taşırken neredeyse 3x 4x boyutunda taşıyor ve sonradan steam gereksiz dosyaları siliyordu nedenini ben de bilmiyorum ama kendisi düzelir diye tahmin ediyorum.

Oyun için indirme yapmış olabilir misiniz?

Oyun dediğim gibi dün akşam PUBG indirdim 118 GB vardı şimdi bir oturdum 41 GB nereye gittmiş anlamadım.
Bende aynı olay Steam mover ile bir oyunu diğer diske taşırken neredeyse 3X 4X boyutunda taşıyor ve sonradan Steam gereksiz dosyaları siliyordu nedenini ben de bilmiyorum ama kendisi düzelir diye tahmin ediyorum.

Evet bende tespit ettim Steam'den kaynaklanıyor.

Oyun dediğim gibi dün akşam PUBG indirdim 118 GB vardı şimdi bir oturdum 41 GB nereye gittmiş anlamadım.

Evet bende tespit ettim Steam'den kaynaklanıyor.

Diskinin özellikler bölümünde disk temizleme seçeneği ile bir tarama yaptırıp fazladan yer tutan nesnelerin neler olduğuna bakabilirsin. Ya da sanal bellekten de olmuş olabilir sanal bellek ayarlarını kontrol edebilirsin hangi diskte ne kadar yer kapladığına dair.

Merhaba Furkan Özsoy.
Kendimde kullandığım ve bir olumsuz etkisini görmediğim birkaç method yazdım, umarım işine yarar.
1-Geri Yükleme Noktaları
Geri yükleme noktaları çok büyük yerler kaplıyor, işine yaramıyorsa temizlemen önerimdir.
Temizlemek için;
Arama çubuğuna Geri Yükleme yazın.
Geri yükleme noktası oluştur adında bir uygulama çıkacaktır, bu uygulamaya giriş yapın.
Koruma Alanları kısmında diskler görünecektir diskin üzerine tıklayıp Yapılandır butonuna tıklayın.
En altın bir üstünde Sil yazacaktır, ve onunda üstünde Geçerli Kullanım.
Geçerli Kullanım kısmında ne kadarlık bir alan kullandığı yazacaktır.
Bunu bütün disklere uygulaman önerimdir.
2-Atık Dosyalar
%temp%, temp, Recent,
(Eski bilgisayarlar için) Prefetch
Bu yazılanları Windows+R Kombinasyonunu uygulayarak açtığımız Çalıştır uygulamasına yazıyoruz.
Çıkan dosyalar atık dosyalardır gönül rahatlığıyla silebilirsiniz.
3-Gözle Görülemeyecek Çöpler
Bu atıkları temizlemek için size Wise Disk Cleaner programını öneriyorum.
Program çok küçük bir boyutta olmasının yanı sıra kolay bir arayüze sahip. Sadece Temizle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bunlar sorununla alakası olduğunu düşündüğüm methodlar, çözüm olması dileğiyle, İyi günler

Geri
Yukarı